Evinize şans ve de bereket getirecek uğurlu objeler! Yüzyıllardır işe yarıyor

Evin bereketini artırmak için genelde ya tütsü ya baharat ya da bazı objeler konur? Peki Türk mutfağının vazgeçilmez baharatlarından başka evimize şans getiren şeyler nelerdir?

Evinize şans ve de bereket getirecek uğurlu objeler! Yüzyıllardır işe yarıyor
Yayınlanma Tarihi : 24 Nisan 2021 20:24

Evinizde bulundurduğunuzda hem dekorasyonunuza katlı sağlayacak hem de iyi şans ve uğur getirecek eşyalar...

Fatma Ana'nın Eli
Pek çok kültürde yer alan Fatma Ana'nın Eli’nin nazarlardan koruduğuna inanılır. Fatma Ana'nın Eli aynı zamanda sadakat ve sabır sembolü olarak da anılır.

Nar
Yeni yılın ve yeni umutların simgesi olan narın bereket ve bolluk getirdiğine inanılır.

Fil
Fil, başarı, güç, üretkenlik, şans, dayanıklılık gibi olguları temsil eder. Ayrıca büyükten küçüğe doğru sıralanmış 7 filden oluşan dekoratif nesnelerin yaşanılan yere bereket getirdiğine ve kapıya doğru dizildiklerinde ev sahibi olma şansı verdiği de inanılır.

At nalı
En tanınmış uğur getiren nesneler arasında yer alan nalın uğur ve şans getirdiğine inanılır. Nal genellikle kapı üzerine ya da girişlere asılır.

Nazar boncuğu
Kültürümüzde, en sık kullanılan aksesuarlardan birtanesi olan nazar boncuğunun nazardan, kötülüklerden ve kıskançlıklardan koruduğuna ve şans getirdiğine inanılır.

Melek figürü
Melek figürleri de hem şık bir aksesuar oluşu hem de şans getirdiğine inanılması nedeni ile evde tercih edilen objeler arasında bulunuyor.

Kaplumbağa
Uzun ömür ve başarı sembolü
olarak bilinen kaplumbağa hem ev hem de iş yerlerinde kullanılabilecek en ideal objelerden... Kaplumbağanın pozitif enerjileri aktif hale getirdiğine ayrıca evde kaplumbağa objesi bulundurmanın ev sahibi yaptığına da inanılıyor.

Posta

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.