Evlenmek İsteyen Kadınlar Bu Ülkede Erkeklere Başlık Parası Ödemek Zorunda Evet Azda değil..

Evlenmek İsteyen Kadınlar Bu Ülkede Erkeklere Başlık Parası Ödemek Zorunda Evet Azda değil..

Erkekler Bu ülkede gerçekten çok şanslı çünkü evlenmek için erkekler değil kadınlar başlık parası ödüyor. Herkes bu geleneği duyunca çok ama çok şaşırıyor:

Bir Zamanlar Türkiye'de Başlık parası kuşkusuz vardı şimdilerde bu gelenek giderek azalıyor ancak Türk
Nüfusunun yoğun bir şekilde varlığını sürdürdüğü Kuzey Makedonya topraklarında hala bazı köylerde
başlık parası geleneği var.


Ancak şimdi sizlerle paylaşacağımız gelenekleri duyunca çok şaşıracaksınız. Dünyanın bir çok ülkesinden


bazı gelenekler var evlilikle ilgili.


En ilginç olanı ise Moğolistan...


Kadın nüfusunun fazla olduğu Moğalistan'da zayıf kadınlar halk tarafından beğenilmemekte ve evlenmekte zorluk çekmektedir.


Devlet bu yüzden evlenmekte zorluk çeken zayıf kadınlarla evlenecek olan erkeklere destek vermektedir. hatta kimi bölgelerde erkeklere başlık parası vermektedir.
Hatta kimi bölgelerde erkeklere başlık parası vermektedir.
Peki Diğer Ülkelerdeki Gelenekler nasıl? Şimdi O ülkelerden bahsedelim:


SİNGAPUR
Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Singapur'da evlilik destekleri de oldukça fazladır.
Kadınların artan bekarlık oranlarını istemeyen devlet bu yüzden çeşitli teşvikler vermektedir.
Aynı zamanda ileride oluşacak nüfus yetersizliğinden kurtulmak için evli çiftlere üç çocuk yapılması için çeşitli destekler sunulmakta ve kadınlara doğum paraları verilmektedir.


İZLANDA
Güzellikleriyle ünlü olan kadınların ülkesi olan İzlanda yetersiz erkek nüfusu nedeniyle evlenemektedirler. İzlanda da var olan bu sorunun çözümünü ülkede yaşayan göçmenlerde bulan hükümet, İzlandalı kadınlarla evlenmeleri durumunda erkeklere beşbin dolar vereceğini duyurmuştur.
Bu haberin yayılması üzerine ise ülkeye bir çok göçmen erkek gelmek isteyince hükümet bu haberi yalanlamıştır.


Ayrıca bu ülkede doğan çocukların büyük bir çoğunluğunun anne ve babaları da evlenmemiş durumdadır.


Japonyada ise erkeklerin evliliği saçma bulması nedeniyle evlilik oranları oldukça düşüktür. Ve erkeklerin bu düşüncesinden dolayıda kadınlarda bekar kalmakta ve çeşitli sitelerden kendilerine kiralık erkek bulmaktadırlar.


Aynı zamanda çalışma oranlarınında fazla olduğu bu ülkede evliliklerin az olması bir çok sıkıntılı durumuda beraberinde getirmektedir.


Bu sıkıntılı durumlardan bir tanesi olan doğum oranlarının azlığı nedeniyle Japonya Hükümeti evli çiftler için çeşitli vergi teşvikleri de vermektedir.


BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ


Bu ülkenin evlilik oranının düşük olduğuna oldukça şaşırabilirsiniz . Fakat şeriatın var olan kurallarından dolayı pek çok kadın talibini beklemekte ve bu durum evlilik oranlarının düşmesine sebep olmaktadır.
Devlet evlenmeyen ve yaşları ilerleyen kadın sayısının artması nedeniyle erkeklere kırk bin Tl'lik bir destek vermektedir. Birden fazla kadınla evlenebilen erkekler var olan bu destekle masrafsız şekilde evlenebilmektedirler.


LETONYA
Rusya ve Beyaz Rusya'nın komşusu olan Letonya'nın nüfusu 1,96 milyon kişi ve kadın nüfusun oranı ise %54.10'dur. Letonya'da kadın nüfusunun fazla olmasının sebebi ise kadınların Sovyetler döneminden sonra kapitalizme erkeklere kıyasla daha iyi uyum sağlamaları olarak gösterilmektedir.
Fakat Letonyayla ilgili en ilginç şey ülkede erkeklerin doğum oranının kadınlardan daha yüksek olmasıdır.


Ancak erkeklerin ortalama ömrünün kadınlara kıyasla daha kısa olması, yetişkin kadın oranının erkeklerden yüzde 8 daha fazla olmasına yol açmaktadır.
UKRAYNA
 Ukrayna'da kadın nüfusunun erkek nüfusa oranı %53.70'dir ve bu yüksek kadın nüfusuna en fazla desteği Ukrayna'nın batısında yer alan Lviv kenti vermektedir.
Çünkü Lviv, nüfusunun yüzde 85'i kadınlardan oluşan bir şehirdir.


Bu durumun sebebi ise ülke genelinde yüksek kız bebek doğum oranıdır.
ERMENİSTAN
Geçmişte yaşanan savaşlardan dolayı erkek nüfusun az kadın nüfusun fazla olduğu Ermenistan'da devlet bekar kadınların boş kalmaması için çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Bir erkeğin birden fazla kadınla evlenmesi doğal olan Ermenistan'da aynı zamanda birçok iş yükü de kadınların yönetimindedir
Erkek nüfusu azalmaya devam ederse Ermenistan'da birçok sorunun ortaya çıkması da gayet olası görünüyor.
AVUSTRALYA
Büyük kentlerinde beş kadına bir erkeğin düştüğü Avustralya'da kadınlar yabancı erkeklerin ülkelerine gelmelerini istemektedirler.
Kimi zaman taşraya gidip evlenen kadınlar çoğu zaman da ken
dilerine göre evlenecek erkek bulmakta zorluk çekmektedirler.

Tarihin en az erkek nüfuslu ülkesi diyebileceğimiz Avustralya'da tanışmak için yurt dışından gelen erkeklere de tatiller hediye edilmektedir.


Evet Dünyadan Evlilik manzaraları bu şekildeydi. Oldukça şaşırtıcı bilgiler var öyle değil mi? Görüşleriniz bizim için önemli. Bu yüzden yorumlarınızı bekliyoruz..