Eyvah tartışma çıkabilir Erdoğan'dan Devlet Bahçeli'nin askıda ekmek girişimine sert çıkış öyle bir şey...

Eyvah tartışma çıkabilir Erdoğan'dan Devlet Bahçeli'nin askıda ekmek girişimine sert çıkış öyle bir şey...

Askıda ekmek kampanyasına yönelik eleştiriler sürüyor! MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından başlatılan kampanyaya bir tepkide Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı öyle sert çıkış yaptı ki gündem oldu gündem...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan'a yöneltilen sorular asında askıda ekmek kampanyası da vardı.

Cumhur ittifakı ortaklarından olan Devlet Bahçeli tarafından başlatılan kampanyaya Cumhurbaşkanı Erdoğan sert çıkıştı ve şunları söyledi: 

Bırakın Allah'ınızı severseniz ya... Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de ya... Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye'de ya... İnanıyor musunuz bunlara? diye çıkıştı... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini giderek sertleştirerek bazı şeyleri siz kendiniz çözün var mı böyle bir şey çıkışında bulunarak Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü ve gelinen süreçle ilgili yorumlarda bulundu.

Asgari ücretin ve maaşın bir çok ülkeyi geride bıraktığını belirterek Türkiye'nin büyüme oranının en iyi olduğu ülkelerden birisi olduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekildeydi:

 Bazı şeyleri siz kendiniz çözün ya… Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. 

Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF'nin, OECD'nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bu açıklamalara ne yanıt vereceği şimdiden merak konusu oldu...

Aktif link vermeden Alıntı yapmayın.. ULUSALPOST