Facebook bir uygulamayı da bünyesine kattı. Böyle bir satış görülmedi. Büyümeye kararlılar..

Sosyal medya platformu olan Facebook, işletmelere sunduğu önemli hizmetleri kendi platformu üzerinden yönetmek için harekete geçti.

Facebook bir uygulamayı da bünyesine kattı. Böyle bir satış görülmedi. Büyümeye kararlılar..
Yayınlanma Tarihi : 03 Aralık 2020 17:47

Bu hizmeti vermek için start up özelliği olan Kustomer uygulamasını satın alarak işe başladı.

Kustomer uygulaması artık Facebook’un

Bildiğiniz üzere Facebook birçok uygulamayı daha önceden bünyesine katmıştı. Bunlardan en bilinenleri Instagram ve Whatsapp uygulamaları. Bu kadar çok uygulamaya sahip olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg uygulamalarının içerisinde bir sürü işletme olduğunu ve bu işletmelere daha iyi bir hizmet vermek için Kustomer uygulamasını satın aldıklarını açıkladı.

Kustomer uygulaması en işe yarayacak

İşletmelerin ya da müşterilerin sorunlarını start up özelliği sayesinde otamatik olarak algılayan ve bu sorunları eğer zor değilse kendisi çözen ama zorsa yetkili bir müşteriye aktaran bir uygulamadır. Ayrıca zamandan da tasarruf sağlayan bu uygulamanın gelişmişte bir cevap sistemi bulunuyor.

Facebook bu uygulamayı ne kadar fiyata satın aldı?

Facebook şirketi bu konunun anlaşma şartlarını paylaşmadı. Ancak bazı haber sitelerinin haberlerine göre Facebook Kustomer uygulamasını 1 milyar dolara yakın bir fiyata satın aldığını iddia ediyorlar.

Facebook firması konu hakkında sosyal medya üzerinden bir haber yayınladı. Paylaşılan haber ise şöyle “ İşletmeler ile iletişime geçmek için Facebook uygulamasını kullanan kişi sayısı neredeyse 175 milyona ulaştı. Bu kişilerin birçoğu elbette Instagram ve Whatsapp uygulamalarını kullanarak iletişime geçiyor. Bu yüzden artık işletmelerle müşterilerin iletişim faaliyetlerini yönetmek için Kustomer uygulaması devreye girecek.”

Facebook bu uygulama sayesinde işletmelere daha çok değer verdiğini göstermiş oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.