Faizsiz kredi fırsatı doğdu! Halkbank vatandaşa faizsiz kredi sağlayacak!

Faizsiz kredi fırsatı doğdu! Halkbank vatandaşa faizsiz kredi sağlayacak!

O banka yüzde sıfır faiz ile kredi dağıtıyor. Otuz bin ile yüz bin lira arasında hibe gibi krediye başvurmak için ise detaylar yazımızda. Peki hangi banka bu fırsatı sağlıyor? Başvuru için şartlar neler?

Ekonomik sıkıntılar ve pandeminin kötü etkilerini hafifletmek adına bankalar bazı kampanyalara başladı. Faizsiz kredi imkanı da bazı bankalar tarafından hayata geçirildi. Salgına karşı alınan tedbirler tüm hayatı olumsuz yönde etkileri. Bunun yaralarını sarmak için ise bankalar ve devletler bazı destek kampanyaları düzenliyor. Kamu bankaları, faizsiz kredi desteği sağlayacak. Esnafa da  kredilerinde yüzde elli oranında faiz indirimine gidilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz günlerde esnafa kira ve hibe yardımı yapılacağını duyurmuştu. 

Faizsiz kredi şartları ne?

Halkbank genç girişimcilere özel olarak destek vermek ve istihdam alanlarını yaratmak adına yüzde sıfır oranında faizle 30 bin ile 100 bin lira arasında kredi desteği sağlayacak. 

Sıfır faizli krediden yararlanmanın şartı ise genç girişimci olmak. 36 aya kadar vade seçeneği olan genç girişimciler, en fazla 100 bin liraya kadar yararlanabilecekler. 

Faiz indiriminden kimler yararlanacak?

Halkbank esnaflar için de yüzde elliye kadar faiz indirimi yapacağını duyurdu. Kararnamede de yayınlanan faiz indirimi Kıbrıs için de geçerli. Halkbank'ın uygulaması olan yüzde elli faiz indirimi 2021 senesinde çekilen kredilere de uygulanabilecek. 2021 senesine kadar sarkan kredileri bulunanlar da bu uygulamadan yararlanabilecek.

Genç girişimciler destekleniyor

Halkbank, sadece genç girişimcilere otuz ila yüz bin lira arasında faizsiz olarak kredi sağlayacak. Bu uygulamada ise hedeflenen amaç, unutulmaya yüz tutan meslekleri kuracak lan iş yerleri desteklenecek.  

Genç girişimciler aynı zamanda Esnaf ve Kefalet Odası aracılığıyla, çok düşük faizlerle krediler kullanabilecek.