Farelerle Nasıl Mücadele Etmeliyiz?

Farelerle Nasıl Mücadele Etmeliyiz?

Fareler ile nasıl mücadele etmeliyiz bunları düşünmenize gerek yok fare ilaçlama servisini arayın farelerden ebediyen kurtulun.

Fare, dünyanın her yerine yayılmış ve her ortama ayak uydurabilen insandan sonra tek canlı türüdür. Fare, bu özelliğiyle insanın en çok sorun yaşadığı hayvanların başında gelir. Fareyi diğer hayvanlardan ayrı kılan diğer bir özellik de zekasıdır. Fare, zekası sayesinde bilindiği üzere bir çok bilimsel deneyde kullanılmıştır.

Koloni halinde yaşayan fareler, yaşamalarına elverişli ortam bulmada ve bu ortam yaşanamaz hale geldiğinde ortamlarını değiştirip yeni evler keşfetmekte en mükemmel yeteneğe sahip canlı türüdür. İnsanoğlunun böyle bir hayvan karşısında mücadelesi tarih boyunca sürmüştür. Dünya tarihinde çok önemli bir yere sahip olan veba salgınının yüz binlerce insanın ölümüne sebep olması fareler yüzünden olmuştur.

 

Farelerin lağım, çukur, kanalizasyon vb. gibi en pis ortamlarda dolaşması onların bakteri yuvası haline gelmelerine sebebiyet verir. Yiyecek bulmakta zorluk çeken fareler çareyi hemen insanların yaşam ortamlarına girmekte bulur. İnsanlara mikrop ve hastalık bulaşması için farenin mutlaka bir yiyecekten yemesi gerekmez; dokunma, temas gibi durumlarda da insanlara birçok hastalığı bulaştırma riskleri vardır. Bu yüzdendir ki fareler görüldüğü anda hemen fare ilaçlama firmalarından profesyonel bir destek alınmalıdır.

Fere Neden Tehlikelidir?

Fareler, insanlara yalnızca hastalık mı bulaştırır? Tabi ki de hayır! Fareler aç kaldıklarında yapamayacakları şey yoktur. Üstelik böyle durumlarda son derece korkusuz ve cesur olabilirler. Örneğin; birçoğumuzun da bildiği gibi fareler insan uyurken gelip kulak ve burun kıkırdaklarını kemirebilirler. Bunu yaparken kullandıkları kendilerine has uyuşturucu etkisi yapan sıvı sayesinde insanın ruhu bile duymaz. Özelikle uykusu daha da derin olan bebek ve çocuklarda farenin verebileceği zarar çok daha fazla olabilir. Bunların dışında bir farenin üzerinde taşıyabileceği mikrop ve bakteri sayısı milyonlarla ifade edilip kesin sayısı her fare için değişmektedir. Bir farenin ölüp evde bizim ulaşamayacağımız bir yerde kalması hem dayanılmaz bir ağır koku yaratır hem de ondaki mikropların daha da tehlikeli olan mikroorganizmalar tarafından tüm eve yayılması riskini taşır. Böylesine zor bir durumda kalmamak için uzman ve eğitimli fare ilaçlama ekiplerine sahip, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaçları kullanan ve tabi ki garanti verebilen profesyonel fare ilaçlama firmalarından yardım almalıyız.

Fare ile Nasıl Mücadele Etmeliyiz?

Daha önce de değindiğimiz gibi fareler son derece akıllı, zeki canlılardır. Böylesine yetenekli hayvanlar karşısında aslında yapılacak şey görüldüğü anda hemen bir uzman ilaçlama şirketinden yardım istemektir. Çünkü bir fare gördüğünüz zaman bilmelisiniz ki daha fazla fare vardır ve bunlar size çok yakın bir yerde yuvalanmıştır. Hiçbir fare tek başına dolaşmaz.

 

Sürü halinde yaşayan fareler aç kaldıklarında insanların yaşadığı ortamlara daha da yaklaşırlar. Uygun yeri keşfederek yuvalarını kurarlar. Sizin göreceğiniz bir fare aslında o yuvadan gelmiş sadece bir tane faredir. Siz, o fareyi öldürseniz dahi fare tehdidinden kurtulamazsınız. Bu yüzden garantili bir haşerece ilaçlama firmasından uzman çözümü almalısınız. Profesyonel bir ilaçlama ekibinden alacağınız yardımla farelerin yuvalarına varana kadar tüm tehlikeyi yok etmeniz mümkündür.

Fare İlaçlama Şirketleri ve Biz!

Günümüzde, özellikle de İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa vb. gibi büyükşehirlerde fareler insanların başına oldukça büyük sorunlar açabilmektedir. Fareler yalnızca evlerde görülen hayvanlar değildir. Farelerin en çok sevdiği ortamların başında imalathaneler, fabrikalar ve unlu mamüllerinin üretilip satıldığı yerler gibi insan sağlığını daha da fazla ilgilendiren iş kolları olabilmektedir. Böyle durumlarda Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip kurumsal fare ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır. Piyasada bu işi amatörce yapan korsan şirketler bulunmaktadır. İnsanlarının bu konuda oldukça dikkatli olması gerekir. Yapılacak yanlış ilaçlama sonucunda farelerin ölmemesi, yanlış yerde ölerek eve koku ve mikrop saçması, hatta ilacın öldürmeyip fareye doping etkisi yapması yaşanabilecek olumsuzluklardır.

Profesyonel desteği alacağınız fare firmasını seçerken sertifikalara, daha önce yapılan işlere ve referanslara mutlaka önem veriniz. Bizim firmamız Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı fare ilaçlama sertifikasına sahip, Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı fare ilaçlarını kullanan, fare ilaçlama personelinin eğitimine önem veren uzun yıllardır sektörün içinde bulunan profesyonel ve öncü bir firmadır. Kesinlikle bizim kullandığımız yöntemlerin insan hayatını olumsuz etkileyecek hiçbir yan etkisi yoktur.