Fatih Altaylı İzmir depremiyle ilgili yaptığı yorumda herkesi şaşırttı devlete yönelik eleştirileri şok etti!

Fatih Altaylı İzmir depremiyle ilgili yaptığı yorumda herkesi şaşırttı devlete yönelik eleştirileri şok etti!

Bütün Türkiye İzmir depreminde tek yürek oldu! Bazı yazarlar ise deprem üzerinden iktidarı eleştirdi. O yazarlar arasına Yılmaz Özdil'in arasından Fatih Altaylı'da katıldı. Bakın neler yazdı..

Türkiye'nin gündemi İzmir'de meydana gelen depreme kilitlendi. Bütün ülke genelinde herkes İzmir için tek yürek olurken bazı yazarlar ise deprem üzerinden iktidara yönelik eleştirilerde bulundular.

Fatih Altaylı Habertürk internet sitesinde yazdığı köşe yazısında dikkat çeken eleştirilerde bulundu.

Çıkarılan İmar Affı yasalarına tepki gösteren Fatih Altaylı eleştirilerini öylesine sertleştirdi ki bazı sosyal medya kullanıcıları destek verirken bazı sosyal medya kullanıcıları da kendisine tepki gösterdi.

İşte Fatih Altaylı tarafından yazılmış olan o yazıdan bazı bölümler.

'İmar Affı' yasasına tepki gösteren Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Devlet hanginizin enkaz altında kalacağını biliyor Çok açık söyleyeyim, büyüklüğüne oranla ucuz atlatılmış bir deprem yaşadık. Ama her zaman böyle olacağının bir garantisi yok. Ve tüyoyu benden almış olmayın ama devlet sizi bile bile öldürecek. Şaka yapmıyorum, devletimiz olası bir depremde, özellikle de İstanbul’da kimlerin öleceğini biliyor" şeklinde isyan etti.

Habertürk'teki eleştirilerini sürdüren Fatih Altaylı daha da boma satırlar yazarak şunları yazdı..

"Yüce devletimiz, başta İstanbul olmak üzere pek çok kentimizde yıllar süren çabalar sonucu sıkı bir röntgen çekmiş ve olası bir depremde depremin büyüklüğüne göre hangi bina çökecek, hangi bina ayakta kalacak, hangi bina oturulmaz hale gelecek, hangi bina içinde yaşayanlara mezar olacak biliyor." diyen

"Biliyor da ne yapıyor peki? Hiçbir şey. Yol yapılıyor, köprü yapılıyor, havaalanı yapılıyor, hatta kanal yapmaya çalışılıyor. Ama depremde yıkılacağı belli olan birkaç on bin ev için hiçbir şey yapılmıyor. Enkaz kaldırma çalışmaları bir şey yapmak sayılmıyor."

Fatih Altaylı geçmişte de çıkarılan İmar Affı yasalarına tepki göstermişti. Bizim TV'ye  konuk olan Yılmaz Özdil'de yine sert eleştirilerde bulunan başka bir isimdi.. 

İlgili Haberler
En Yeniler