Fatih Altaylı kimsenin bilmediği Sedat Peker detayını Açıkladı yer yerinden oynadı

Fatih Altaylı kimsenin bilmediği Sedat Peker detayını Açıkladı yer yerinden oynadı

Siyaset dünyasını alt üst eden Sedat Peker açıklamalarıyla dikkat çekerken ondan korkmayan isimlerden biri olan Fatih Altaylı yazdığı yazıyla gündemi alt üst etti.

Eeee dostlar bir zamanlar Sedat Peker ile aynı kareye girmek için sıraya giren bazı gazeteciler ve ünlüler varken Fatih Altaylı ise Sedat PEKER'i eleştiren isimlerden biriydi.

Haliyle korkmayan gazetecilerden biri olduğu için şimdilerde ne yazacağı merak ediliyordu. Bir yazı yazdı adeta yer yerinden oynadı.

Düşünsene ajansların sessiz kaldığı TV'lerin pek gösteremediği ancak internette izlenme rekorları Kıran Sedat Peker hakkında Fatih Altaylı bir yazı yazdı.

hemde yazdığı yazı üzerinden iki gün geçmesine rağmen internet dünyasını alt üst etmeye yetti.

Yazı bir çok muhalif gazetenin de gündemindeydi. Çünkü Fatih Altaylı Sedat Peker'le ilgili aslında  kimsenin pek bilmediği daha doğrusu yazamadığı bir detayı açıklıyordu.

Peki Fatih Altaylı ne yazmıştı?

Türkiye gündemini sarsan ve reyting rekorları kıran Sedat Peker videolarına bir yazı da Habertürk yazarı Fatih Altaylı’dan geldi. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin iki gün önceki "Sedat Peker’i kim kullanıyor" başlıklı yazısına tepki gösteren Habertürk yazarı Altaylı, “Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de 'Sedat Bey' diyordunuz. Şimdi kim kullanıyor bilemem.” diyerek tepki gösterdi

Ayrıca Habertürk'ün korkusuz kalemlerinden olan Fatih Altaylı yazısında, "Niye Sedat Peker’le ilgili bir şey yazmıyorsun? Ne yazayım kardeşim, izliyorum, dinliyorum. Biz vakti zamanında bu köşede Sedat Peker ve benzerleri ile ilgili çok şey yazdık. Biz Peker’in ölüm tehditlerini sineye çekmeyip, hakkımızı mahkemelerde ararken bugün Sedat Peker’e sallayanlar için o 'Ünlü işadamı Sedat Bey' idi. İktidar partisi lehine mitingler düzenliyordu Rize’de. İktidar karşıtı olan kim varsa da alayını tehdit ediyordu kan banyoları ile. Adliye koridorlarında karşılıklı davamızı beklerken ben bir köşede ayakta dikiliyordum.

Sedat Peker ise yanında onlarca adamı ile imza dağıtıyordu adalet dağıtılması beklenen yerde. Şimdi amiral kayığının iktidara fazlasıyla yakın olduğunu her fırsatta vurgulayan yazarları soruyor, “Sedat Peker’i kim kullanıyor?” diye. Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de “Sedat Bey” diyordunuz. Şimdi kim kullanıyor bilemem. Dediğiniz gibi Arap emirlikleri de olabilir, FETÖ’cülükten içeri atılan işadamları da olabilir, herkes olabilir. Çünkü bunlar kullanışlıdır. Bunları bugün kullananlar görmez mi ki, dün kullananların aleyhine dönenler, yarın da bugün kullananların aleyhine döneceklerdir. Doğru olan bunları uzak tutmaktır, olmaları gereken yerde tutmaktır." ifadelerine yer verdi. 

Taşı gediğine koyan ve oldukça sert ifadeler kullanan Fatih Altaylı yazısında ayrıca şunları kaydetti:

"Bakın görmüyor musunuz, dün iktidarın en has adamı Sedat Peker idi, şimdi iktidara sövüyor. Aynı günlerde iktidara sövüp, başbakanları tehdit edeni ise bugün iktidarı savunuyor.Yarın ne olacağını bu yüzden kimse bilemez. Böyle bir rezalette en iyisi hiç araya girmemektir.Çünkü aralarındaki meseleyi bilmemizin imkanı yoktur. Bildiğimiz ise şudur. Güçlü iktidarlar döneminde bu gibi organize suç örgütleri sinerler. İktidar zayıfladıkça hortlarlar. AK Parti iktidarının ilk yıllarına bakın, bir de bugüne bakın ne demek istediğimi anlarsınız."

Evet Fatih Altaylı'nın bomba etkisi yaratan yazısında kullandığı ifadeler bu şekildeydi. Ne diyelim noktasına virgülüne dokunmadan yayınladık. Haklı mı haksız mı okuyanlar olarak sizler karar verin artık. Fatih Altaylı bize göre hiç acımamış ve gerçekleri bam bam bam bam bam diye patlatmış.. 

İlgili Haberler
En Yeniler