• BIST 103.024
  • Altın 369,919
  • Dolar 6,8109
  • Euro 7,4186
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 17 °C

Fatih Erbakan'dan Hükümete iş dünyasına destek çağrısı

Fatih Erbakan'dan Hükümete iş dünyasına destek çağrısı
Fatih Erbakan'dan 'ekonomik destek paketi revize edilsin' çağrısı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; "Ekonomik destek paketinin tekrar gözden geçirilip, revize edilmesi veya ilave paketler açıklanarak; vatandaşlarımıza, çalışan kesime ve işverenlerimize '100 milyar dolar' hacminde bir desteğin sağlanması gerektiği" çağrısında bulundu.

Hükümet tarafından hazırlanan ve toplam hacmi ‘16 milyar ’ dolar seviyesinde olan 'Ekonomik Destek Paketi' nin beklentileri karşılamadığını belirten Fatih Erbakan sözlerini şu şekilde devam ettirdi :

"Açıklanan destek paketi, 83 milyon nüfusa sahip ülkemiz için bir başlangıç paketi, bir ilk adım paketi olabilir ama, nüfusumuza ve ekonomik anlamda içinde bulunduğumuz şartlara bakıldığında, eksik bir destektir. Almanya Hükümeti, “550 milyar euro” hacminde destek paketi açıklarken, Konya ovası kadar büyüklüğü olan, 17 milyon nüfuslu Hollanda’da Hükümet “100 milyar euro”luk destekte bulunacağını ilan ederken, Hollanda’nın toprak olarak 20 katı büyüklüğünde, nüfus olarak da 5 katı büyüklüğünde olan ülkemizde Hükümet’in açıkladığı “16 milyar dolarlık”lık destek paketi, oluşan beklentinin ve felaketin boyutlarının çok altında kalmış durumdadır. Türkiye’de turizm sektörünün geçen sezon elde ettiği gelirin “35 milyar dolar” seviyesinde olduğunu göz önünde bulundurursak, Hükümetin açıkladığı bu destek paketinin sadece turizm sektörünün bile kayıplarını karşılamaya yetmeyeceğini açıkça görmüş oluruz."

"Uzun lafın kısası bu açıklanan paket ihtiyacı karşılamaktan çok uzaktır. Bu sebeple, Yeniden Refah Partisi olarak; Hükümet’in açıkladığı bu ekonomik destek paketinin tekrar gözden geçirilip, revize edilmesi veya ilave paketler açıklanması gerektiğini, ve böylelikle vatandaşlarımıza, çalışan kesime ve işverenlerimize en azından “100 milyar dolar” hacminde bir desteğin sağlanması gerektiğini ifade ediyoruz. Devletimiz bu şekilde " Destek” adımlarını atarsa, virüs krizinin ülkemiz üzerindeki olumsuz etkileriyle çok daha etkili bir mücadele yapılmış olur kanaatini taşıyoruz." 
Açıklamasında bulundu. Fatih Erbakan'ın açıklaması basın kuruluşlarına yazılı metin olarak gönderildi

 

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim