Fatih Portakal Sosyal medyadan öyle bir çıkış yaptı ki Hem Bahçeli hem Erdoğan çok kızacak

Fatih Portakal Sosyal medyadan öyle bir çıkış yaptı ki Hem Bahçeli hem Erdoğan çok kızacak

Gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından gündemi sarsacak bir çıkış yaptı! Portakal'ın çıkışı kısa sürede sosyal medyanın en çok konuştuğu konu haline geldi.

Zam haberi bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Muhalefet Cumhurbaşkanı maaşına yapılan zammı eleştirirken en sert tepki ise gazeteci Fatih Portakal'dan geldi.

Gazeteci Fatih Portakal sosyal medyadan yaptığı açıklamada gerek MHP'nin askıda ekmek projesini gerekse Cumhurbaşkanı maaşına yapılan zammı eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve MHP lideri Bahçeli'yi kızdıracak bir açıklamada Özgür Özel'den gelmişti. Özgür özel yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yüzde 8.3 oranında zam yapıldığını maaşın 88 bin liraya çıktığını açıklamıştı.

Bu konuyla ilgili tepki gösteren Fatih Portakal sosyal medyadan şunları yazdı

, "Asgari ücretin 2324TL, ücretsiz izinle yüz binlerce çalışanın 1169 TL almak zorunda bırakıldığı bir ülkede CB makamına oranı bırakın zam yapılmaması gerekir. Yanlış hareketler" değerlendirmesinde bulundu.

Aynı mesaj içinde MHP tarafından başlatılan askıda ekmek kampanyasına da eleştirilerde bulunan Fatih Portakal kısa sürede gündem olmayı başardı..