Fatih Portakal'ın Koltuğuna Oturan Selçuk Tepeli İçin Harekete geçildi İlk ceza kesildi üstelik kanala..

Fatih Portakal'ın Koltuğuna Oturan Selçuk Tepeli İçin Harekete geçildi İlk ceza kesildi üstelik kanala..

Yorumlarıyla Dikkat Çeken Selçuk Tepeli FOX TV kanalına ilk cezayı getirdi. Fatih Portakal'ı aratmıyor... Cezanın nedeni ve gerekçesi de belli oldu

Geçtiğimiz günlerde Fatih Portakal ekranı bıraktı yerine Selçuk Tepeli geldi. Herkes Selçuk Tepeli iktidarın hoşuna gidecek yayınlar yapacak kanal yandaş olacak diyordu

Böyle olmadı. Fatih Portakal'dan daha hızlı bir giriş yapan Selçuk Tepeli ilk cezasını yedi. Eleştiride sınır tanımayan Selçuk TEPELİ oldukça ses getirecek bir çıkış yapmış ve tepki çekmişti:

RTÜK tepeli için harekete geçti:

FOX TV’de ana habere Fatih Portakal’dan sonra gelen Selçuk Tepeli’ye yayındaki konuşması nedeniyle ceza verildi. Selçuk Tepeli’nin  ana haber bülteninde yüksek otoyol ve köprü ücretlerinden bahsederken “Yani geçen varsa bilir. Orda ne kadar düdüklendiğini gerçekten anlamıyorsun” şeklindeki sözlerinde geçen “düdüklenmek” ifadesi nedeniyle RTÜK, Fox TV’ye para cezası verdi.

RTÜK’ün gerekçesinde, Kanun’da yer alan “Türkçenin, özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasını sağlamak zorundadır; dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez” ilkesini ihlal etmesi nedeniyle FOX’a idari para cezası uygulandığını belirtti.