Fatih Portakal'ın Yerine gelen Selçuk Tepeli gidecek yerine ise gelecek isim....

Fatih Portakal'ın Yerine gelen Selçuk Tepeli gidecek yerine ise gelecek isim....

Fatih Portakal İsmi FOX TV ile özdeşleşmişti görevi bıraktı yerine Selçuk Tepeli geldi. Peki Seyirci sevdi mi? Şimdi ne olacak...

Selçuk Tepeli Habertürk ekranından Fox tv Ekranına transfer oldu. Reyting rekorları kıran FOX ANA haberin başına geçti.

Fatih Portakal yoruldum kendimi tekrarlamaktan sıkıldım diyerek bıraktı.Ama tartışmalar bitmek bilmiyor

Selçuk Tepeli'nin kalıcı olmayacağına yönelik iddialar var. İddiaya göre Selçuk Tepeli kalıcı olmayacak geçiş dönemi için seçildi.

Daha sonra yerine ya başka birisi gelecek yada Fatih Portakal geri dönecek. Bütün bu iddialar ortalıkla dolaşırken Medya dünyasından haberler veren ve etkili bir yayıncılık yapan medyaradar.com internet sitesinde çarpıcı bir yazı yayınlandı.

Yazı sahibi Murat Tolga Şen. Murat Tolga Şen yazısında Fox TV'deki değişimi enine boyuna yorumladı.  Ve yazısında şu ifadeleri kullandı:

Başından beri, Selçuk Tepeli’nin ismine pek çok itiraz var. Geri kalan medyanın artan dozda iktidar yanlısı habercilik yapması Fox Ana Haber’i muhalefetin kalesi gibi gösteriyor ancak Fox kendi ilkeleriyle habercilik yapmaktan ötesinde durmuyor. Bu dün de üstüne basa basa söylendi, ilkeler açıklandı vs.  Bunu biraz da, “biz aslında muhalif değiliz ülke karışık, ne yapalım, haberini yapmayalım mı” serzenişi gibi algıladım.

Anladığım kadarıyla Fox yöneticileri hem seyirciyi kaybetmek istemiyor hem de sürdürülebilir habercilik yapmak peşinde… Sürdürülebilir habercilikten kastım da şu; yaptıkları haberler ya da sunucuların sosyal medyadaki duruşları yüzünden girdikleri hedef tahtasından çıkmak istiyorlar. Selçuk Tepeli isminin seçilmesi ve onun ilk yayınında “AKP” yerine “Ak Parti” demesi de bu yüzden...

Sünnet düğünü heyecanında ilk yayın!

Selçuk Tepeli’nin dün akşam yayında sarf ettiği “sünnet düğünümdeki gibi heyecanlıyım” sözleri doğru bir tanımlama gibi geliyor çünkü Portakal’sız ilk haber bülteni gerçekten de sünnet düğünü gibiydi. Selçuk Tepeli çok heyecanlıydı, Fatih Portakal stüdyoya geldiğinde ise konsantrasyonunu tamamen kaybetti.

Fatih Portakal’ın yaptığı da sürekli olarak neden işi bıraktığını açıklamaya çalışmaktı ki bir karar bu kadar açıklanmaya çalışıldığında samimiyetini kaybediyor. Beden dili de “buraların ağası hala benim” der gibiydi ve gereksizdi. Selçuk Tepeli’nin sözünü defalarca keserek kontrolün kendisinde olduğunu gösterdi, bu egosal bir ihtiyaç olabilir ama ne gerek var?

Altını sürekli çizdiği gibi, kendisini tekrar etmekten çok yorulduğu ve sıkıldığı için bıraktıysa şu yayına katılmayı düşünmemeliydi bile çünkü yıllarca kendisini bir mücadele insanı olarak gösterdi. Şimdi ekranda onu izleyen ve duygusal olarak bağlanan milyonlarca insana “valla çok sıkıldım” demesinin hayal kırıklığını tekrarlatmaktan başka bir faydası yok.

Selçuk Tepeli bu işi kıvırabilir mi?

Sektör Selçuk Tepeli’yi, Ruşen Çakır’ı Habertürk’ten gönderen kişi olarak hatırlıyor ve geçmişteki fotoğraflarına bakarak değerlendiriyor, güvenmiyor. Seyirci bu kadar tepkili değil.

Kendisini daha ilk yayınında yerden yere vurarak eleştirmek gibi bir niyetim yok ama sonlara doğru verdiği bir dakikalık caz haberinde ki bunu o icat etmiş, ne diyeceğini bilemedi ve en sonunda kulaklığına gelen “uzatmayalım” komutuyla kendi lafını yarıda kesti. Reji ile Selçuk Tepeli arasında belli ki bir uyumsuzluk var ama bunu seyircinin bu kadar yoğun hissetmesi fena…

Selçuk Tepeli’nin sunumu ilerleyen zamanda oturacaktır ama aklına gelen her espriyi yapmaması hayrına olur. Fatih Portakal’sız ilk Fox Ana Haber Bülteni diyoruz ama dün de Fatih Portakal vardı. Daha doğru bir değerlendirme için bu akşam ve sonrasına bakmak lazım ancak Fox Ana Haber’in reytingleri düşüyor. Bu düşme devam ederse ardından gelen diziler-yarışmalar da kötü etkilenecektir.

Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk dün akşam Fatih Portakal’ın gidişini kabullenmiş ve onu iyi uğurlamak ister gibiydi ama Selçuk Tepeli ile nereye gideceklerini hala sorguladığını düşünüyorum.

Fatih Portakal ile bir dönem kapanacak ve haberin saltanatı sona erecek mi? Yerine onun kadar güçlü bir isim gelmezse bu mümkün. Türkiye’de kendisini halka sevdiren habercilerin ismi sonsuza kadar hatırlanır ancak eskiler yazlıklarının çıkma katlarının yıkılmasından daha büyük bedeller ödediler ve geri çekilmediler.

Fatih Portakal bu noktayı kaçırmış gibi görünüyor ve ismi unutulduğu vakit dönmek için de fırsatı kalmayacak. Selçuk Tepeli ise bir geçiş dönemi sunucusu, yerine başka biri gelecektir diye tahmin ediyorum. Bu da bir zaman meselesi