Fay uzmanı olarak bilinen  Naci Görür'den bomba deprem uyarısı! Tek çözümü açıkladı

Fay uzmanı olarak bilinen Naci Görür'den bomba deprem uyarısı! Tek çözümü açıkladı

Profesör Doktor Naci Görür açıkladı! Depreme karşı tek çare bu, başka bir yolu yok... Korkutan deprem gerçeği hakkında konuşan fay uzmanı Profesör Doktor Naci Görür'e twitter'dan destek yağdı...

Fay hatları hakkında uzmanlık sahibi olan Prof. Dr. Naci Görür, her dönem gündemde yer bulan ve korkutan depremlerle alakalı olarak vatandaşları bilinçlendirmeye devam ediyor. Prof. Dr. Görür dün yaşanan Malatya depremi hakkında da bir takım açıklama ve değerlendirmeler yaptı.

Malatya depremi hakkında uyardı

Şahsi twitter hesabı üzerinden konuşan Görür, depremle alakalı olarak yapılabilecek tek şeyin artık tamamen güvenli kentler inşa etmek olduğunu açıkladı. Bu nedenle de önceki günde Malatya'da meydana gelen Malatya depremi ile alakalı olarak depremin Pütürge/Kökpınar’da 4,0 büyüklüğünde yaşandığını açıkladı. Depremin ardından Çayköy, Balpınarı ve Balkaya’da da artçı depremler sürdü. Prof. Dr. Görür'ün açıklamalarına göre tüm bu göstergeler DAF'In Elazığ depreminin ardından rahatlaması ile alakalı. Ancak dikkat edilecek noktalar ise Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu hattı olacak diyen Görür, depremin tek bir çözümü olduğunu vurguladı.

Depremlere günlük olarak bakmamak gerekiyor...

Kendisine yöneltilen sorulara ithafen "sizi bilgilendirdikçe bana yanıtı olmayan sorular yöneltiyorsunuz" şeklinde cevap veren Pro. Dr. Görür, depremin bir günlük olmadığını ve bu açıdan bakmanın yanlış olacağını söyledi Görür'ün açıklamasına göre bir noktada aktif bir fay hattının bulunması o fayın milyonlarca yıllık deprem ürettiği anlamına geliyor. Bir bu kadar daha sürekli olarak üretim olacağını belirten Görür, belirli periyodlar ile belirli büyüklükte depremlerin de üreyeceğini açıklamalarına ekledi. Buna karşın ise insanların yapabileceği tek şeyin güvenli şehirler inşa etmek olduğunu tek çözümün de bu olduğunu kaydetti.

Tek çözüm yolu bu...

Bilinçli halkın bunu talep ederek güvenli bir kentin inşasının başarısına erişilebileceğini de açıklayan Prof. Dr. Görür, köklü olacak tek çözümün bu olduğunun altını çizdi. Görür, eldeki en büyük gücün, bilinç, talep , birliktelik ve oylarımızdır olduğu sözleri ile açıklamasını tamamladı.

En Yeniler