Faydalı diye bol bol içmemiz öneriliyor. Bitki Çatlarındaki gizli tehlike. Uzmanından uyarı var..

Faydalı diye bol bol içmemiz öneriliyor. Bitki Çatlarındaki gizli tehlike. Uzmanından uyarı var..

açıkta satılan bitkileri alırken aman dikkat! Yaptığınız bitki çayı size zarar verebilir.

Birçoğumuz aktardan aldığımız bitkilerin çayını demleyerek hastalıklardan korunmak ya da hastalığımızı daha hafif atlatmak için tüketiriz. Ancak açıkta satılan bitkisel ürünlerde dikkat edilmesi gereken çok önemli bir şey var. Eğer bu bitkileri yeterince iyi tanıyorsanız yanlış ürün alıp içme ve kendinize zarar verme ihtimaliniz çok yüksek.

Gelişigüzel Toplanmış Olabilir

Bazı aktarlar insanlara karışımlı bitki satabiliyor. Örneğin, adaçayı almak istediniz ve ürünü bir poşetin içine koyarak size verdiler diyelim. Satın aldığınız ürünün hiç bilinmeyen ve fayda sağlamayan bitkilerle karıştırılıp satılmış olma ihtimali yüksek. Bitkiler birbirine çok benzediği için elbette bunun kötü niyetle yapılmamış olması da mümkün. Ancak her bitki doğası gereği farklı özellikler taşır ve size zarar verebilir. Bu sebeple dışarıdan açık olarak alacağınız bitkileri özenle ya da bilindik bir yerden almaya dikkat edin.

Özelikle açıkta satılan bitkileri toplayan kişilerin bitki bilimi ile ilgili yeterli bilgisi olmayabilir. Standardı olmadığı için gelişigüzel toplanan bu bitkiler karışım çaylarında daha çok kendini gösteriyor. Vücudunuza fayda sağlamak isterken zarar vermeyin. Aldığınız ürünü mutlaka kontrol edin.

ULUSALPOST.COM - AKTİF LİNK VERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ..

İlgili Haberler