Fazıl Say CHP'yi yerden yere vurdu çıkışıyla CHP camiasını şaşkına çevirdi

Muhalif kimliğiyle bilinen Fazıl Say bu kez Cumhuriyet Halk Partisi için çok ağır sözler söyledi ve açıklamasıyla gündeme oturdu...

Fazıl Say CHP'yi yerden yere vurdu çıkışıyla CHP camiasını şaşkına çevirdi
Yayınlanma Tarihi : 12 Nisan 2021 22:55

Türkiye'de en az iktidar kadar muhalefette çok sayıda kişi tarafından eleştiriliyor. Eleştiren isimler ünlü isimler olunca gündeme geliyor ancak..

Fazıl Say'da o isimlerden biri. CHP'yi yazdığı sosyal medya uyarısıyla uyaran Fazıl Say adeta ateş püskürdü. Peki Fazıl Say neler söyledi? İşte ayrıntılar

Kişisel Instagram hesabından paylaşım yapan Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, "CHP’ye nacizane bir eleştiri" başlığını kullanarak, "muhalefetin korkusu"na değindi.

"Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve malesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim!" diyen Say, "Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün malesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz" dedi.
 
Say, "Bırakın korkuyu" derken, "Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin" diye ifade etti.

Fazıl Say'ın paylaşımı şöyle:

"CHP’ye nacizane bir eleştiri.
 
Ne zaman Halk Tv’de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP’liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim ; KORKU!

Korku, korku...

Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve malesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez.

Cesur olmayan kazanamaz.


 
Siz kazanamazsınız kardeşim!

Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz!

Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!

Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laiklik savunmayan kadın haklarını savunacak? “Olanın iyisi”? Bu ama öyle bir konu değil..

Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu; her şeyi...

Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün malesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz,korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk “bugünkü sizin” çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü “korkmuyordu” o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür...

Siz korkunun çağındasınız.

Ve malesef bunu bize yansıtıyorsunuz, ve bizi eritiyorsunuz.

Bize; bu ülkede,

özellikle gençlere,

ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku. Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın.

Gençler cesur, kadınlar cesur,

sayısını arttırın.

Bırakın korkuyu.

Bize cesur insanlarla gelin.

Sıkışıp kalmışlığınızı atın.

Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes!

Güven verin.

#fazılsay