Fazla kilolardan kurtaran en etkili yöntem! Kilo vermek istiyorsanız ilk yapılması gereken bunlar..

Tamamen kendi kişisel deneyimlerinden kilo veren birisi bu önerileri açıkladı. Sizlerde bu yöntemleri kullanarak kilo verebilirsiniz..

Fazla kilolardan kurtaran en etkili yöntem! Kilo vermek istiyorsanız ilk yapılması gereken bunlar..
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2020 09:47

FAZLA KİLOLARDAN NASIL KURTULABİLİRİZ?  KİLOLU OLMANIN HAYATIMIZDAKİ OLUMSUZ ETKİLERİ

Fazla kilolar hayatımızın her döneminde karşımıza çıkabiliyor. Bu kilolar psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklara yol açabiliyor. Çocukluk ve gençlik döneminde ağırlıklı psikolojik yönden etkilerken yaşlılık döneminde fiziksel hastalıklara yol açıp riskleri arttırıyor.

Öz güvenimizi kaybedip, depresyona kadar götüren ciddi bir sorun. Eğer gerçekten istiyorsanız fazla kilolarınızdan kurtulup daha öz güvenli olabilirsiniz. Peki nasıl? Zayıflamak için neler yapılabilir? Kısaca değinelim.

A. Zayıflamada Önemli Olan faktörler Nelerdir?

a. Sağlıklı beslenme ve diyet:

fazla kilolardan kurtulmak istiyorsak beslenme düzenimizi olumlu yönde değiştirmeliyiz. Günlük hayatımızdan bazı gıdaları çıkarmalıyız. Mesela katı yağlar, şeker, şekerli ve gazlı içecekler, çikolata, cips gibi çerezler, beyaz un, kızartmalar...

Bu gıdalar çok yüksek kalorili olmalarından dolayı zayıflamanıza hep engel olacaktır. Daha az kalorili ve sağlıklı gıdaları tercih etmeliyiz.

Mesela zeytin yağı, beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği, şeker ihtiyacımızı meyvelerden karşılayabilir ve bunlar gibi daha sağlıklı alternatifler bulabiliriz. Antioksidan özelliği bulunan çayları içmek zayıflamamıza yardımcı oluyor. (Yeşil çay, siyah çay). Sık sık ve günlük iki litreden az su içmemeye dikkat edelim.

Yemek yerken porsiyonlarımızı küçültelim.

Böylece midemiz ufalacak ve daha çabuk doyabileceğiz. Akşam 5 ten sonra yemek yememeye dikkat edelim. Akşam salgılanan açlık hormonunun zayıflamada çok büyük etkisi bulunuyor.

b. Spor ve egzersiz: spor yapmanın zayıflama üzerindeki etkisi tartışılmaz.

Sporun etkisi bu denli çokken nasıl bir spor planı yapılabilir? Bunu düşünelim.

Spor salonlarına günlük bir saatinizi ayırabilirsiniz yada her gün bir saat yürüyebilirsiniz yada imkanınız yok dışarı çıkamıyor iseniz evde plates, dans, yoga gibi sporları yapıp hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz