• BIST 106.677
  • Altın 269,082
  • Dolar 5,6933
  • Euro 6,3100
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 21 °C

Fehmi Koru'dan Can Dündar çıkışı! 28 Şubat dönemini hatırlattı!

Fehmi Koru'dan Can Dündar çıkışı! 28 Şubat dönemini hatırlattı!
Fehmi Koru, MİT TIR'ları soruşturmasında yayınlanan belgelerle 28 Şubat'ı karşılaştırdı...

Habertürk yazarı Fehmi Koru, 28 Şubat dönemini hatırlattı, andıç gibi gizli belgelerin yayınlanmasını şu andaki iktidarın alkışladığını söyledi. MİT TIR'larıyla ilgili haberin yayınlanmasının vatan hainliği olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ileri süren Koru, iktidarın bu tür haberlerden rahatsızlık duymaması gerektiğini söyledi.

Fehmi Koru, CNN Türk'te katıldığı televizyon programında Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına itiraz etti. Devletin sırrını korumanın devletin kendi görevi olduğunu ifade eden Koru, gazetecinin kamu yararı gördüğü her türlü haberi de yazabileceğini söyledi.

İşte Koru'nun o sözleri:
"Devletin sırrını korumak devletin kendi görevidir. Bunu sonuna kadar saklar. Gazeteci onu bulursa ve kamu yararı varsa, halkın bunu öğrenmesinden yarar doğacağına inanıyorsa gazeteci, bu yakınlarda olan ve meslektaşlarımızın cezaevine düşmesine neden olan olay, böyle bir olay, bunu yayınlar.

"AK PARTİ'YE 28 ŞUBAT HATIRLATMASI"
Şundan oluyor benim görebildiğim kadarıyla. Siyasiler, eğer güçlüyseler iktidarlar bunu kendilerine yapılmış bir şey olarak görüyorlar. Yani gazeteci, bizi istemiyor da onun için bunu yapıyorlar diye. Mesala 28 Şubat'ı yaşadık değil mi? O zaman başka bir ikti
dar vardı. Bizler yine 28 Şubat ile ilgili bulduğumuz her şeyi süreci bir an bitirmek için yayınladık.

"O ZAMAN ALKIŞLAMIŞLARDI"
İşte andıçlar yayınlandı. O da gizli bir belgeydi. Genelkurmay'ın gizli belgeseydi. Neticede ne oldu? Onu yayınlayan gazeteciler, ben o zaman Yenişafak'taydım, o yayınlamıştı. Bundan dolayı, gazetecilik ödülleri alacak gazetecilik başarısı göstermiş oldu. Şimdi ikdidar olanlar da tebrik ettiler. Ne güzel bir başarı bak böyle bir şeyi yayınladınız diye.

"ALEYHTE GİBİ GÖRÜNEN LEHTE OLABİLİR"
Bugün kendilerine karşı di
ye gördükleri ve rahatsız oldukları şey yarın iktidar olmazlarsa onların lehine olabilir. Gazetecinin görevi birilerin gönlünü yapmak diğerini rahatsız etmek değildir. Önemli olan halkın aydınlanacağı bilgilerin veya toplumu bilgilendirek şeylerin yayınlamasıdır. "

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim