Fenomenler hakkında şok eden gelişme! Çekiliş soruşturması başlatıldı Hapis cezası bile alabilirler!

Fenomenler hakkında şok eden gelişme! Çekiliş soruşturması başlatıldı Hapis cezası bile alabilirler!

Sosyal medyada aktif olan fenomenler hakkında şok eden bir gelişme yaşandı! Hapis cezası bile alabilirler! haklarında soruşturma başlatıldı! Kimse farkında değildi ama... İki yıla kadar hapis cezası var...

Sosyal medya fenomenleri işte şimdi yandı! Fazla takipçi çekmek için çekiliş düzenleyen on fenomen hakkında soruşturma başlatıldı! Kanun hükmünde kararnameye göre şans oyunları düzenleme hakkı Milli Piyango'ya ait ancak bu kişilerin herhangi bir bildirim yapmadığı ortaya çıktı. 

Suç olduğu ortaya çıktı

Sosyal medya fenomenler, daha fazla takipçi çekebilmek adına büyük çekilişler düzenledi. Ancak bu kura çekiliş videoları emniyete takıldı. Emniyet güçleri on fenomen hakkında soruşturma başlattı. On milyon liraya kadar para cezasının yanında iki sene hapis cezası bile alabilirler.

Düzenleme hakkı Milli Piyango'ya ait!

Sabah gazetesi muhabiri Dilek Yaman Demir'in haberinde belirtilene göre, yıl başında takipçi kazanmak adına düzenlenen çekiliş videoları Milli Piyango'nun denetimine takıldı. Şans ve talih oyunlarının yetkisi kanun hükmünde kararnamenin belirttiği üzere sadece Milli Piyangoya ait. Çekiliş hakkında ne çeşitle olursa olsun Milli Piyango'dan izin almak gerekmekte. Herhangi bir başvurusunun olmadığı fark edilen fenomenler ile alakalı olarak idari ve adli soruşturma başlatıldı. 

On isim hakkında başlatıldı!

Pek çok instagram ya da youtube fenomeni takipçi kazanmak amacı ile pek çok çekiliş ve  kura düzenliyor. Kanunen Milli Piyango'dan izin alınması gereken çekilişler ile alakalı olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen Fezleke'de Enes Batur, Yusuf Aktaş, Başak Karahan, Kemalcan Parlak, Cantuğ Özsoy, Pelin Baymazoğlu, Ahmet Sonuç Taner Yeşildağ gibi yüksek takipçi sayısı bulunduran on fenomen ile ilgili soruşturma başlatıldı.