• BIST 89.644
  • Altın 340,049
  • Dolar 6,5703
  • Euro 7,2406
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 21 °C

Feyzioğlu’na taziye ziyareti

Feyzioğlu’na taziye ziyareti
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar da paylaştıkça azalır. Diyarbakır Baro Başkanımızın kaybı hepimizi şok eden, çok üzücü bir olaydır” dedi.

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi üyeleri, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin vefatı nedeniyle, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Feyzioğlu’na taziye ziyaretinde bulundu.“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün Türkiye’nin her bir noktasına hakim olması işin esasıdır” diyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti:


“Terörizm hiçbir zaman galip gelememiştir, galipte gelemeyecektir. Bu kapsamda öncelikle Güneydoğu Anadolu Bölgemize bir an önce huzurun gelmesi ve ülkemizin milli birlik, beraberlik ve bütünlüğü kapsamında sadece içimizde yapılan şeyler, dışarıdaki Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarına yarayacağını hepimizin bilmesi lazım. Bu şuurda halkımızın büyük bir çoğunluğu zaten bu şuurda olduğunu biliyoruz. Biz bu kapsamda size tekrar taziyelerimizi iletiyoruz bizi de kabul ettiğiniz için size teşekkür ediyoruz.”


“MUTLULUKLAR PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR, ACILAR DA PAYLAŞTIKÇA AZALIR”


TBB Başkanı Feyzioğlu, ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek,“Mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar da paylaştıkça azalır. Diyarbakır Baro Başkanımızın kaybı hepimizi şok eden, çok üzücü bir olaydır. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Türkiye’de her gün polislerimiz, askerlerimiz şehit ediliyor. Yurttaşlarımız ölüyor. Bu zorlu süreçten, bu badireden çıkış yolu milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek ve millet olmanın gereğini zorluklar karşısında yapabilmektir” şeklinde konuştu.


“Her konu da her vatandaşın aynı düşünmesi gerekli değildir” ifadelerini kullanan Feyzioğlu şunları söyledi:
“Farklı siyasi düşüncelere, dünya görüşlerine sahip olunması elbette mümkündür. Fakat milletin ve devletin geleceğini, bekasını ilgilendiren bir tehditle karşılaşıldığında, bu tehdide karşı tek vücut olmak gereklidir. Türkiye’de terörün mutlaka bitirilmesi lazımdır. Devleti yıkarak, devleti ortadan kaldırarak varılacak yer Suriye’nin ya da bugün Irak’ın, ya da bugün Libya’nın başına ne geldiyse orasıdır. O sebeple devleti ayakta tutmamız gerekir.”
“Devletin ayakta kalmasının bugün artık herkesçe bilinmesi gereken koşulu adalet mülkün, yani devletin temelidir cümlesinde ifadesini bulan hukuk devletidir, demokrasidir, insan haklarıdır” değerlendirmelerinde bulunan Feyzioğlu, şunları kaydetti:


“Özgürlüklerden temel haklardan insan haklarından ve demokrasiden ödünler vererek devleti ayakta tutmak, milleti bir bütün olarak da kucaklamak mümkün değildir. Bu noktada ben siz değerli başkanların ve sizin şahsınızda temsil edilen milyonlarca Türk vatandaşının acımızı paylaşmasını ve teröre karşı, şiddete karşı ortak bir duruş sergileme kararlılığını ortaya koymanızı bir vatandaş olarak her şeyden önce ve Türkiye’nin en örgütlü güçlerinden birinin temsilcisi olarak fevkalade önemsiyorum. Varlığınız, birlikteliğimiz gücümüzdür, milletimizin gücüdür

Şerefler verdiniz acımızı paylaştınız, azalttınız. Ben bu vesileyle Baro Başkanımıza tekrardan cenabı haktan rahmet diliyorum. Polislerimize, askerlerimize, şehadet şerbetinden içmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmetler diliyorum. Acılı ailelerine sabırlar diliyorum ve onları unutmayarak her vesileyle bağrımıza basarak bu büyük fedakarlıklarını hatırlamamız ve onurlandırmamız gerektiğini de ve bunu da sizlerle birlikte yapmaya her zamanki gibi talip olduğumuzu da bilgilerinize sunmak istiyorum.”

İHA

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim