• BIST 99.326
  • Altın 235,938
  • Dolar 5,5638
  • Euro 6,2937
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 14 °C

Fibaemeklilik’ten Fon Yönetiminde Seçme Hakkı

Fibaemeklilik’ten Fon Yönetiminde Seçme Hakkı
Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, bireysel emeklilik sektöründe yeni uygulamalarını, yeni iş birliklerini ve 2016 yılına dair değerlendirmeleri...

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, bireysel emeklilik sektöründe yeni uygulamalarını, yeni iş birliklerini ve 2016 yılına dair değerlendirmeleri bir basın toplantısında açıkladı.

Fibaemeklilik, sürdürülebilir karlı büyüme hedefine yönelik 2016 yılında attığı adımları, yeni iş birlikleri ile ördüğü 2017 hedeflerini ve yeni uygulamalarını bir basın toplantısında paylaştı. Toplantı, Fibaemeklilik'in Ocak ayında göreve gelen yeni Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Nehir Aksın Bahar'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Erol Öztürkoğlu, Türkiye'de çoğunlukla emeklilik şirketlerinin fonlarını bağlı bulundukları bankalara ait portföy yönetim şirketlerinin yönettiğini belirterek, "Bir müşteri sözleşmesinin olduğu emeklilik şirketini değiştirmek istiyorsa bu, mevzuat gereği 1 ya da 2 yıl beklemek müşterileri mutsuz edebildiğini gördüğümüz bu duruma karşılık bir çözüm geliştirdik. Bankamızın da sahibi olduğu Fiba Portföy dışında, bundan 1,5 yıl önce Atlas Portföy Yönetim şirketi ile anlaştık. Ardından Oyak Portföy,Tacirler Portföy, Global Portföy, Osmanlı Portföy, QInvest, Perform Portföy'ü de ekleyerek yelpazemizi genişlettik.

Şu anda dört portföy şirketi için de fonların SPK'da onaylanmasını bekliyoruz. Bunlardan biri olan Mükafat Portföy ile de işbirliği yapıyoruz ve onlar için de faizsiz bir fon kuruyoruz. OKS tarafında kurulmuş ve kurulacak olan faizsiz fonlarımızı da mükafat fon yönetecek. Böylece müşterilerimize faizli ve faizsiz olmak üzere her birini farklı bir portföy yönetim şirketinin yönettiği 12 adet farklı vizyon sunuyor ve bir "fon marketi" yapmış oluyoruz" ifadelerini kullandı.

"Fon şirketini tek telefonla değiştirmek mümkün"

Sistemin müşteri için çok kullanışlı ve kolay olduğunu ifade eden Öztürkoğlu, "Kimse artık sürekli aynı ürünü kullanmak ya da değiştirmek için 1-2 yıl beklemek zorunda değil. Hangi fon şirketinin performansını beğeniyorsa müşteri hizmetlerimizi arayarak dilediği zaman plan değişikliği yapabilecek. Bu platformdaki portföy şirketleri de rekabet ortamında en iyi performansı getirmeye daha istekli olacaklar çünkü her an yeni müşteri kazanma ve kaybetme olasılıkları var. Fibaemeklilik olarak biz de müşterilerimize bugüne kadar yapılmayan ve aslında emeklilik sektöründe en çok ihtiyaç duyulan fon performansı anlamında çok geniş seçenekler sunmuş oluyoruz" diye konuştu.

Öztürkoğlu, Fibaemeklilik'in 2016 yılı finansal rakamları ile ilgili "Henüz resmi sonuçlar açıklanmadı ancak, 2016 yılında hem kümüle kara geçtik hem de sermayemizin yüzde 85'i kadar net kar açıklayacağız ki bu, gerçekten dört yıllık bir emeklilik ve hayat sigortası şirketi için çok ciddi bir başarı. 2016 yılında hayat prim üretimimizi bir önceki yıla göre üç kat, ilk kuruluş yılımız olan 2013 yılı sonuna göre 5,5 kat büyüttük ve yılı 50 milyon TL prim üretimi ile tamamladık" dedi.

Fibaemeklilik’ten Fon Yönetiminde Seçme Hakkı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim