• BIST 102.715
  • Altın 224,716
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara -4 °C
  • İzmir 4 °C

Fırat Ve Çöşnük İçme Suyu Altyapısı Yenilendi

Fırat Ve Çöşnük İçme Suyu Altyapısı Yenilendi
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, merkez mahallerde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam...

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, merkez mahallerde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Fırat ve Çöşnük Mahallesi'nde yapılan Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmaları tamamlandı. Yapılan çalışmaları değerlendiren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Fırat ve Çöşnük Mahallesi'nde maliyeti 5.2 milyon TL olan 16 bin 189 metrelik içmesuyu Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarının tamamlandığını belirterek, yapılan çalışmalarda uzun ömürlü duktil boruların kullanıldığını söyledi. Dr. Özdemir, "Malatya genelinde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımız devam ediyor. Fırat-Çöşnük (DMA) hattı çalışmalarımız tamamlandı. Her iki mahallemizde maliyeti 5.2 milyon TL olan 16 bin 189 metrelik hat çalışmasının yanı sıra 1 adet debimetre vana odası ve 850 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştirdik. Sistemli bir şekilde yaptığımız bu çalışmanın ardından bir daha aynı bölgede, aynı yerde, aynı sorunlarla karşılaşmayacağız. Günün her saatinde Mahallemize verilen suyun debisi anlık olarak ölçülebiliyor. Bu şekilde mahallemize verdiğimiz suyun kontrol altında tutabiliyoruz. Bu ölçülebilir alt bölge (DMA) sitemini Şehrimizin tamamına uygulayarak Malatyamızın tamamını ölçülebilir hale getireceğiz. Şuan Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Malatyamız ölçülebilir bir içme suyu alt yapısına kavuşmuş olacak" dedi.

Fırat Ve Çöşnük İçme Suyu Altyapısı Yenilendi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim