FLAŞ‬ O yazar tutuklandı!

FLAŞ‬ O yazar tutuklandı!

Herkesin tanıdığı o isim tutuklandı..

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından Özgür Gündem Gazetesi yazarı ve çalışanlarına yönelik yürütülen soruşturmada gözaltına alınan yazar Aslı Erdoğan’ın sorgusu sona erdi.

Savcılık, Aslı Erdoğan’ı, ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Hakimliğe sevk etti. İstanbul 4’üncü Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde savunma yapan yazar Erdoğan, hakkındaki suçlamaları reddederek suçlamalara konu olan köşe yazılarının edebi ve sosyolojik olduğunu öne sürdü.

İfadesinde, farklı tarihlerde yazmış olduğu köşe yazılarına ilişkin sorulan soruları yanıtlayan Erdoğan, “Özgür Gündem gazetesinde köşe yazarlığı yapıyorum. Aynı zamanda gazetenin künyesinde yayın danışma kurulu üyesi olarak gösterilmekteyim. Yayın dayanışma kurulu tamamıyla sembolik bir kuruldur. Gazeteye yayın politikasıyla ilgili herhangi bir öneri, görüş, talimat, verme yetkisine sahip değildir. 2011 yılının Mart ya da Nisan ayında Özgür Gündem'de yazmaya başladım. Benim hiçbir terör örgütüyle hiçbir şekilde ilişkim yoktur” dedi.


Kararını açıklayan hakimlik, Aslı Erdoğan’ın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı