Formu doldurup gönderene hemen pazartesi ödemesi yapılacak paranızı almayı unutmayın!

Formu doldurup gönderene hemen pazartesi ödemesi yapılacak paranızı almayı unutmayın!

Çok sayıda vatandaş başvurarak ödemesini geri alabiliyor! Sizlerde 5 yıl geriye dönük ödemenizi alabileceksiniz...

Çok sayıda vatandaş son günlerde emlak vergisi geri ödemelerini merak ediyor. Bilindiği gibi Türkiye'deki evi arsası tarlası dükkanı olanlar emlak vergisi ödemekte.

Ancak bazı vatandaşlar bu vergilerden muaf tutuluyor. Pek çok kişiye ise muafiyet söz konusu. Muaf olan kişiler bu vergiyi ödemiyor ödeyenler ise talep etmesi durumunda parasını geri alıyor. İşte yapmanız gereken tüm detaylar


Vatandaşlar , cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini ödemeleri gerekiyor. Emlak bildirimi için tapu fotokopisi, binalar için yapı kullanma izin fotokopisi, binanın bulunduğu adres, beyan sahibinin ikamet ve arsa işyeri adresi, vergi numarası ve TC kimlik numarası gerekiyor. Başka geliri olmamak kaydıyla emekliler 200 metrekareden küçük tek konut için Emlak Vergisi ödemiyor. 


 
Geriye dönük 5 yıllık Ev hanımları, emekliler, hiç geliri olmayanlar, engelliler, gazi ve şehit yakınları da 'Emlak Vergisi' ödemiyor. Emlak Vergisi muafiyetinden faydalanmak isteyenlerin bağlı olunan belediyeye muafiyet formunu doldurup vermesi gerekiyor. 
 
Formlar belediyelerden ücretsiz temin edilebiliyor.  Belgenin bir defa verilmesi yeterli. Emlak Vergisi'ni ödememesi gerektiği halde ödeyenlerin son 5 yıllık vergiyi geri alma hakkı var. 
 
Düzeltme dilekçesi yazın Emekliler, ev hanımları, işsizler, engelliler, gaziler, şehit dul ve yetimleri bilerek ya da bilmeyerek her yıl 100-500 lira arasında vergi ödüyor. Bu durumda olanlar, belediyelere itiraz ederek geriye dönük 5 yıllık ödemelerin iadesini isteyebilir. Bunun için belediyenin emlak birimine bir 'düzeltme dilekçesi' verip durumu açıklayın. 
 , ödediğiniz vergilerin iadesini talep edin. 

En Yeniler