FOX TV ekranında Selçuk Tepeli'ye deprem uzmanı Ercan'dan ağızları açık bırakan soru herkesi şaşırttı

FOX TV ekranında Selçuk Tepeli'ye deprem uzmanı Ercan'dan ağızları açık bırakan soru herkesi şaşırttı

Deprem doğal bir afettir kuşkusuz ve meydana geldiği zaman ne zengin ne fakir tanımaz. Ancak FOX TV ekranında öyle bir soru soruldu ki herkes çok şaşırdı..

Anlaşılan o ki 1 milyon TL'ye satılan daireler de dahi hasar oluştuğunu görmemiş deprem uzmanı Ahmet Ercan..  Görmüş olsa FOX TV ekranında bu soruyu sormayabilirdi.

Bilindiği gibi İstanbul'da meydana gelen 1999 depreminde de her kesimden insan hayatını kaybetmişti. Deprem ne zengin ne fakir tanımaz.

Lüks bir alışveriş merkezi de çökebilir ve orada zenginlerde bulunabilir. Veya bir villada yıkılabilir sağlam yapılmamışsa.

Ancak Deprem bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan, Selçuk  Tepeli ile FOX Ana Haber'e konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.  "Deprem sorununu çözmek için o ülkenin ekonomisinin düzelmesi gerekir." yorumunda bulunarak oldukça dikkat çeken açıklamalarda bulundu.. 

Yoksulluk ne kadar fazlaysa deprem size o kadar yakındır. Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez. Bir zenginin enkaz altından çıkarıldığını duymadınız, duymayacaksınız. Asıl sorun yoksulluktur.

Papua Yeni Gine'nin parası bile Türkiye'nin parasından iki kat pahalıysa, biz sizinle daha çok deprem programı yaparız. " Açıklamalarında bulunarak sosyal medyayı ikiye bölen bir çıkışta bulundu.

Çok sayıda vatandaş sanki deprem bilimci değil ekonomist yorumunda bulunarak Ercan'a tepki gösterdiler.