FOX TV Sunucusu Selçuk Tepeli ilk kez böyle konuştu. Yaptığı Açıklamalar Fatih Portakal'ı kızdırabilir

FOX TV Sunucusu Selçuk Tepeli ilk kez böyle konuştu. Yaptığı Açıklamalar Fatih Portakal'ı kızdırabilir

Fatih Portakal’ın istifasın ardından FOX Ana Haber sunuculuğuna gelen Selçuk Tepeli, “Derdim kahraman olmak değil gazetecilik yapmak” açıklamalarında bulundu.

FOX Ana Haber’de yaklaşık 3 aydır sunuculuk yapan Selçuk Tepeli, ilk söyleşisini Marmara Üniversitesi Etkileşim Kulübü'nün instagram canlı yayınında gerçekleştirdi. Canlı yayın esnasında öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Tepeli’nin ifadeleri bomba etkisi yarattı.

Yönetim “Burası Norveç mi?" diyerek fikrine karşı çıktı

Selçuk Tepeli, katıldığı canlı yayında FOX Ana Haber sunuculuğu teklifini nasıl kabul ettiğini ve meslek hayatından kesitleri aktardı. Aleyna Sayan'ın moderatörlüğünde soruları yanıtlayan Tepeli, evinin Fox binasına yakın olması sebebiyle ulaşım aracı olarak bisikleti tercih etmek istediğini dile getirdiğini aktardı. Ancak kanal yönetiminin bu fikre "Burası Norveç mi?" yanıtıyla karşı çıktığından bahseden Tepeli, gazetecilik mesleği ile olan ilişkisini "kötü yola düştüm" şeklinde tanımladı.

Öğrencilerden gelen bir soruya "insanların başına hep dert açtım" şeklinde yanıt veren Tepeli, "Silivri'ye gitmekten korkuyor musunuz?" sorusuna ise çarpıcı bir cevap verdi.

Gazetecilik ciddi bir meslektir

Öğrencilerden gelen Silivri sorusunu yanıtlayan sunucu, korkularla yaşanamayacağını ve meydana gelen gelişmelerden endişe duymadığını dile getirdi. Sunuculuğunu icra ederken kimseye hakaret etmediğini ve kimseyle alay etmediğini belirten Tepeli, korkuların insanları ipotek altına almaması gerektiğinin altını çizdi.

Gazeteciliğin duygusallık değil, bir ciddiyet işi olduğunu hatırlatan Selçuk Tepeli, mesleğin ciddi bir şekilde yapıldığında herkesin ciddiye alacağının altını çizdi.

Derdim gazetecilik yapmak

Mesleğini icra ederken bir korku yaşamadığını ve ciddiyetle işini sürdürdüğünü kaydeden Tepeli, ülkemizde gazetecilik mesleğini icra edenlerin kahraman olmaya zorlandığı bir ortam oluştuğunu söyledi. Selçuk, kendi derdinin kahraman olmak değil, yalnızca gazetecilik yapmak olduğunu ifade etti.

Bilindiği üzere, Fox TV eski Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal istifa ettikten sonra yerine Selçuk Tepeli göreve başlamıştı. İstifasının ardından Portakal hakkında “Korkup bıraktı” başlıklı haberler yapılmıştı.

Açıklamada ne demişti?

Portakal, istifasının ardından ilk açıklamayı kişisel twitter hesabından yapmıştı. O senedir gurur duyarak çalıştığı Fox Haber’den kendi kararı doğrultusunda ayrıldığını belirten Portakal, açıklamasında “Ne yapmak istiyorum?” sorusunun yanıtını aradığını belirtmişti. İçsel devrime gerek duyduğunu; şöhret, ün, kazanç ve kariyerin vazgeçilebilecek unsurlar olduğuna açıklamalarında yer veren ünlü sunucu, sağlık ve ailesel nedenlerle istifa ettiğini belirtmişi. Fatih Portakal; “Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla” diyerek ekranlara vedasını bildirmişti.

İlgili Haberler