FOX TV Tepe yöneticisi Doğan Şentürk'ten Olay Çıkış! Fatih Portakal Ayrıldı Ancak...

FOX TV Tepe yöneticisi Doğan Şentürk'ten Olay Çıkış! Fatih Portakal Ayrıldı Ancak...

Fox TV Ana Haber 7 Eylül tarihiyle yeni yayın dönemine başlarken Fatih Portakal'ın ayrılığıyla ilgili bomba bir açıklama geldi. İşte ayrıntılar

Türk Televizyon tarihinde görülmemiş başarılara imza atan bir isim Fatih Portakal. Öyle ki 10 yıldır çalıştığı Fox TV'den istifa edip emekli olması günlerdir konuşuluyor

Fatih Portakal'ın istifası bir çok kesim tarafından üzüntüyle karşılanırken kimse bu ayrılığa anlam veremiyor

Zira Fatih Portakal yaz tatiline çıkarken Eylül Ayında yeniden ekranlarda olacağının müjdesini vermişti

Eylül ayı geldi ve bugün Fox TV yeni yayın dönemine Ana haber olarak başlıyor Ancak Fatih Portakal yok.

Yerine Selçuk Tepeli geldi.

Fatih Portakal'ın yerine bugünden itibaren artık Selçuk Tepeli Ana haberleri sunacak. İşte bu ayrılıkla ilgili bomba bir açıklama geldi. üstelik Açıklamayı yapan İsim Doğan Şentürk..

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Türkiye yarın çok şık bir bayrak değişimi izleyecek" diyen Şentürk, Fatih Portakal'ın son kez FOX ekranlarında olacağını duyurdu.

Şentürk, Portakal'ın emeklilik kararına ilişkin, "Ben, yayın yönetmeni olarak zamansız, gereksiz buluyorum" ifadelerini kullandı.

FATİH PORTAKAL NEDEN AYRILDI?

"Fatih Portakal kendi öznel nedenleri dolayısıyla bırakma kararı aldı. Ben, yayın yönetmeni olarak zamansız, gereksiz buluyorum. Ben Yayın Yönetmeni olarak zamansız oluyorum gereksiz buluyorum iki ay boyunca Fatih Portakal'ı ikna etmek için hepiniz biliyorsunuz uğraştık fakat saygı duymak lazım… Önce insanız sonra gazeteci. Onun da bir yaşamı var onun da bir yaşam hakkı var anayasal hakkı var, insan hakları var.

"KAÇ KİŞİ CESARET EDEBİLİR"

Ben ona saygı duymak zorundayım. Elbette zamansız buluyorum yersiz buluyorum çok başarılı çok zirvede ama bu tarafından da baktığınızda acaba Türkiye'de kaç kişi Fatih'in bulunduğu noktada elinin tersiyle bu zirveyi bu şöhreti itip de normal yaşamına iç yaşamına çekilebilir? Kaç kişi cesaret edebilir soruyorum burada.

Yarın Fatih Portakal son kez FOX TV'ye çıkıyor, daha doğrusu konuk oluyor. Selçuk Tepeli ile FOX Ana Haber'de hem Fatih Portakal hem ben konuk olacağız. Türkiye yarın çok şık bir bayrak değişimi izleyecek. Fatih orada anlatacak neden ayrıldığını.

"KORKTU KAÇTI DİYEN DE VAR"

İktidar, FOX yönetimine ve Fatih'e baskı yaptı ve yolları ayırma kararı aldılar diyorlardı. İktidar, Fatih Portakal'a para verdi iddiası vardı. Doğan Şentürk yol verdi, engellemek istemedi iddiaları vardı. Korktu kaçtı diyen de var. Bunlar çok komik..."

ULUSALPOST- YENİÇAĞ