FOX TV'DE KUR'AN-I KERİM'E SAYGISIZLIK YAPILINCA KANALA CEZA YAĞDI

FOX TV'DE KUR'AN-I KERİM'E SAYGISIZLIK YAPILINCA KANALA CEZA YAĞDI

Yasak Elma Dizisi Ceza yedi. FOX TV'nin en çok izlenen dizilerinden olan Yasak Elma peki neden RTÜK tarafından ceza yedi..

FOX TV'de yayınlanan ve en çok izlenen diziler arasında yer alan Yasak Elma Dizisine ceza verildi. RTÜK Yasak Elma Dizisi için peki neden ceza kesti?

Konuyla ilgili basında yer alan habere göre Yasak Elma Dizisi hakkında bir rapor düzenlendi. Düzenlenen rapor üst kurulunun gündemine geldi.

Dizide çocuk ve gençler için olumsuz rol modeller yer aldığına dikkat çekilirken aynı zamanda kutsal değerlerimize saygısızlık yapıldığı ve çarpık ilişkilerin normal gibi gösterildiğine dikkat çekildi.

Sputnik'in haberine göre: Öte yandan ilgili raporda söz konusu dizide Kuran-ı Kerim'e saygısızlık yapıldığına dair çok sayıda izleyiciden şikayet geldiği belirtilirken yayıncı kuruluşa yayın ilkelerini ihlal gerekçesi ile idari para cezası kesildiğine vurgu yapıldı.

Kanaldan herhangi bir açıklama yapılmazken söz konusu diziyle ilgili ise yapılan bu duyuru sosyal medyanın gündemine oturdu.

Herkes merak ediyor bir kez daha ceza kesilirse acaba Yasak Elma dizisi Yasaklanır mı?