FOX  TV'den istifa eden Fatih Portakal Hakim Karşısına çıktı ve istenilen hapis cezası açıklandı

FOX TV'den istifa eden Fatih Portakal Hakim Karşısına çıktı ve istenilen hapis cezası açıklandı

Fatih Portakal bugün yeniden Türkiye gündemine oturdu. Fatih Portakal hakim karşısına çıkınca sosyal medya sallandı. Portakal için istenen ceza ne?

FOX TV'den ayrılmasına rağmen Fatih Portakal gündemden bir türlü düşmüyor. Türkiye'nin en çok konuşulan ismi olan gazeteci Fatih Portakal İzmir'den İstanbul'a geri dönmek zorunda kaldı.

Fatih Portakal yaşadığı gelişmeleri açmış olduğu youtube kanalı üzerinden paylaştı. Fatih Portakal iki video paylaştı.

Ulusalpost'un derlemesine göre İlk kez sanık olduğunun altını çizen Fatih Portakal hakim karşısında kendisini savundu. Fatih Portakal'ın 3 yıla kadar hapsi isteniyor

Fatih Portakal'ın hakim karşısında neler söyledikleri de belli oldu.

İLK KEZ MAHKEMEYE ÇIKTIM

 25 yıllık meslek hayatında ilk kez mahkemeye çıktığını açıklayan eski FOX TV ANA HABER SUNUCUSU GAZETECİ Fatih Portakal, "Belki muhabirlik yaparken de mahkemeye çıkmışımdır. Bir bankayla ya da bir kurumla hiçbiriyle husumetim olamaz. Sayın Cumhurbaşkanı bu cümleyi kuruyorsa, bir vatandaş olarak ben de bu soruyu sorabilirim. Ben gazeteciyim, yurttaşım. Anayasa’dan gelen haklarım var. İfade özgürlüğüm, düşünce özgürlüğüm var. Bunu hem bir yurttaş olarak sorguladım, hem de gazeteci olarak sorguladım.

Ben onu yazmasaydım, cesaretle oraya dökmeseydim insanların kafasında soru işareti kalacaktı. Ben o iletiyi göndererek insanların kafasındaki soru işaretini de gidermiş oldum. Ayrıca sözü söyleyenin de yardımcısı oldum” yorumunda bulundu.

BDDK Avukatları  ise şikayetlerinin sürdüğünü duyurdu. Fatih Portakal’ın Bankacılık Kanunu’nun ‘İtibarın Korunması’ başlıklı 74. maddesini ihlal suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve 2 bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Duruşmanın ertelendiği duyuruldu..