Fransa'da Koronavirüs Aşısıyla İlgili Şaşırtan Öneri

Fransa'da Koronavirüs Aşısıyla İlgili Şaşırtan Öneri

Fransa Yüksek Sağlık Kurumu, daha önce yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan kişiler için ilginç aşı önerisinde bulundu.

Avrupa'da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Fransa'da daha önce Kovid-19'a yakalanmış kişiler için ilginç bir öneri ortaya atıldı.

Fransa Yüksek Sağlık Kurumu, daha önce Kovid-19'a yakalanan kişilere uygulanacak aşının tek doz olarak kalmasını istedi. Fransa böyle bir öneriyle ortaya çıkan ilk ülke oldu.

Fransa Yüksek Sağlık Kurumu yaptığı açıklamada, daha önce yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmış kişilerin virüse karşı bağışıklık elde ettiğini öne sürerek, bu kişilere sadece tek doz aşı yapılmasını önerdi. Öte yandan Yüksek Sağlık Kurumu, Kovid-19'a yakalanan ve iyileşen kişilerin bağışıklık hafızası geliştirdiğini öne sürdü.

Yüksek Sağlık Kurumu yetkilileri, Kovid-19'a yakalanan kişilerin aşı vurulmadan önce 3-6 ay arası beklemelerini önerdi. Yetkililer açıklamasında, Kovid-19 geçirmiş kişilerin enfeksiyon sonrası en az 3 ay bağışıklık kazandıkları göz önünde tuttuklarını söyledi.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı