Fransa'da Sokağa çıkmak yasaklandı..

Fransa'da Sokağa çıkmak yasaklandı..

Koronavirüs salgını bütün dünyayı etkisi altına almaya devam ederken sert karantina uygulamaları yeniden devreye konulmaya başlandı. Yapılan toplantı sonrasında yasak kararı geldi..

Koronavirüs salgını bütün  dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Bir çok ülke yeniden yasak kararları devreye koyarken Fransa Cumhurbaşkanı Macron korkunç boyutlara ulaşan Fransa'daki salgını kontrol altına almak amacıyla karantina uygulamasını geri getirme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Macron kararını ilan ederken yasak 30 Ekim tarihi itibariyle başlayacak. Fransa genelinde uygulanacak yasak 1 Aralık tarihine kadar geçerli olacak.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Macron üniversiteler haricinde tüm okulların açık olacağını belirtirken insanların sadece iş - market ve sağlık kuruluşlarına çıkabilmelerine izin verileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Macron ayrıca bar ve restoranlarla mağazaların da kapatıldığını ilan etti..

Vaka sayılarının tırmanışa geçmesi nedeniyle Fransa'da bu kararın uygulamaya sokulduğu konuşuluyor. Bu kararın ardından Fransa genelindeki çok sayıda marketin reyonlarının aniden boşaldığı görüldü..