Futbolda İletişim Semineri

Futbolda İletişim Semineri

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Muğla Şubesi tarafından Menteşe Belediyesinin destekleriyle düzenlenen "Futbolda İletişim" semineri İskender Alper...

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Muğla Şubesi tarafından Menteşe Belediyesinin destekleriyle düzenlenen "Futbolda İletişim" semineri İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan Konferans Salonunda yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı ve aynı zamanda TFF Merkez Hakem Kurulu Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Rıdvan Ekmekci'nin verdiği semineri katılımcılar ilgiyle izlediler. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün izleyici olarak katıldığı seminere, Antrenörlerin yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden kız ve erkek öğrenciler, amatör kulüplerin başkan ve yöneticileri ile futbol hakemleri ve gözlemcileri katıldı.

Açılışta konuşan Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, "Futbol milyonları peşinden sürükleyen en popüler en sevilen spor dalıdır. Futboldaki olumsuzlukların, kavgaların temel sebebi de iletişim eksikliğidir. Bu iletişim eksikliği futbola olan ilginin ve saygının da azalmasına sebep olmaktadır. Bir Kulübün Başkanından, teknik direktöründen, yardımcı antrenöründen, futbolcusuna kadar herkesin birbiriyle iyi anlaşması iyi iletişim halinde olması gereklidir. Aksi halde birbirini anlayamayan, sağlıklı iletişim kuramayan bireyler sadece futbolda değil hiçbir platformda başarı elde edemez" dedi. Seminerin TFF Merkez Hakem Kurulu Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Rıdvan Ekmekci'nin interaktif bir anlatım yöntemiyle izleyicilerin de birebir eğitime katılmalarıyla oldukça hareketli geçtiğini belirten TÜFAD Muğla Şube Başkanı Alaaddin Naganlu, son zamanlarda futbolda saha içi olduğu kadar saha dışı şiddetin yoğun olduğu bir dönemde futbolcu, hoca ve yönetici bazında iletişimin ne kadar etkili olduğunu ortaya koymak istediklerini söyledi. Naganlu, "Sporun birleştirici ve kaynaştırıcı tarafı da vardır. Her şeyden önce özellikle büyük kitleleri peşinden sürükleyen futbolda saha içi ve saha dışı iletişim konusunda hocalarımıza, oyuncularımıza ve yöneticilerimize çok büyük görevler düşüyor. Semineri veren hocamız Doç. Dr. Rıdvan Ekmekci, kendi has anlatım tarzı ile katılımcıları sıkmadan bu sorunların çözümlerini de ortaya koydu. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum. Muğla futbol dünyası için faydalı bir eğitim semineri olduğuna inanıyorum" dedi.

Futbolda İletişim Semineri

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.