• BIST 101.742
  • Altın 228,409
  • Dolar 5,2959
  • Euro 5,9997
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 7 °C

Gaziantep Üniversitesi Öğrencileri'nden CIA Protestosu

Gaziantep Üniversitesi Öğrencileri'nden CIA Protestosu
Gaziantep Üniversitesi'nde 3 ay önce açılışı yapılan Liberty Corner (bilgi köşesi) isimli ABD ofisinin CIA'e çalıştığını ileri süren öğrenciler, protesto gösterisi yaparak ofisin kapatılmasını istedi.

Gaziantep Üniversitesi'nde 3 ay önce açılışı yapılan Liberty Corner (bilgi köşesi) isimli ABD ofisinin CIA'e çalıştığını ileri süren öğrenciler, protesto gösterisi yaparak ofisin kapatılmasını istedi.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi öğrencileri, Gaziantep Üniversitesi içerisinde faaliyet gösteren ve ABD Adana Konsolosluğuna bağlı olarak çalışan Liberty Corner (Bilgi Köşesi) adlı ofisinin CIA'e çalıştığını iddia ederek protesto etti. Gaziantep Üniversitesi önünde yapılan basın açıklamasına katılan öğrenciler, ofisin kapatılmasını istedi. Öğrenciler adına basın bildirisini okuyan Yunus Keklikçi, Liberty Corner adındaki ofisin uluslararası bilgi danışmanlığı adı altında faaliyet gösterdiğini ileri sürerek, "Bu kuruluş üniversitemizde eğitim gören öğrencileri fişleyerek aynı zamanda terör örgütlerinin gençlik ayağına lojistik destek vermektedir" dedi. ABD'nin tüm dünyada siyasi ve fikri meşrutiyetini kaybettiğini savunan Keklikçi, "ABD siyasi ve fikri meşruiyetini kaybetmiş, tüm dünyada kendisini rezil etmiş ve uygar devlet olma yolunda sınıfta kalmıştır. Bu çöküş ve hastalıklı döneminde çıkmaza giren ABD çözümü yeniden klonlanmış bir nesil üretmekte bulmuştur. Bunun için üniversitelerimizde, ofisler ve birimler açmaya başlamıştır. Bunun canlı örneklerinden birisi Gaziantep Üniversitemizde açılan, açılışına bizzat Amerikan konsolosunun geldiği Liberty Corner adındaki ofistir. Bu ofis CIA ye bağlı olarak çalışmaktadır. Uluslararası bilgi danışmanlığı adı altında açılan bilgi köşesi, üniversitemizde eğitim gören öğrencileri fişleyerek çalışmalarını yürütürken aynı zamanda terör örgütlerinin gençlik ayağına lojistik destek vermektedir. Bu meydanlar, bu eğitim ocakları, bu üniversiteler bizimdir. 81 vilayetimizde olduğu gibi 27 gece meydanlarda nöbeti bırakmayan gazi şehrin evlatları, 15 Temmuz gecesi hain fırsatçılara geçit vermedi, bundan sonrada verecek değildir. Bolivya Devlet başkanın dediği gibi, "darbe yaşanmayacak tek ülke ABD'dir" Çünkü orada Amerikan elçiliği ve ona bağlı ofisleri yoktur. Biz eğitim ocaklarımıza yerleşmeye çalışan bu ofislerin hangi amaca hizmet etiklerini gayet iyi biliyoruz. Anadolu'nun evlatları, gençleri olarak hiçbir şekilde bize ait olan üniversitelerimizde, Amerikan istihbaratına bağlı çalışan bu gibi kurum ve kuruluşları üniversitemizde barındırmak istemediğimizi yetkililere ve kamuoyuna bildiririz" diye konuştu.

Basın bildirisinin okunmasının ardından öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.

Liberty Corner(Bilgi Köşesi) isimli ofis, 6 Haziran 2016 tarihinde GAÜN üniversitesinin o dönem Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Adana'da ki Amerika Konsolosu Linda Stuart Specht, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrencinin katıldığı program ve kokteyl ile gerçekleştirilmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim