• BIST 102.556
  • Altın 261,693
  • Dolar 5,7112
  • Euro 6,3685
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 26 °C

Gaziantep Üniversitesinden Konser

Gaziantep Üniversitesinden Konser
Gaziantep üniversitesinden Seyit Onbaşı'dan Ömer Halisdemir'e kurtuluştan dirilişe Konseri

Gaziantep üniversitesinden Seyit Onbaşı'dan Ömer Halisdemir'e kurtuluştan dirilişe Konseri

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kültür Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Seyit Onbaşı'dan Ömer Halisdemir'e Kurtuluştan Dirilişe konserinde konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, "Bu millet tarih boyunca devletsiz kalmadı ve hiçbir zaman da düşmana boyun eğmedi. Bunu Seyit Onbaşı gibiler bütün imkansızlığa rağmen kendi gücünden çok daha üzerini iman kuvvetiyle etrafındaki eratla birlikte başardı ve yeniden bir tarih yazılarak yok edilmek üzere gelinen Çanakkale'de yok olarak gitmek zorunda kaldılar" diye konuştu. Türk Milleti'nin asla pes etmediğini, kendi içerisinden çıkarttığı nice kahramanlarla onlara önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte dindarıyla, cübbesiyle, çarşaflarıyla bir araya gelerek inançlarıyla birlikte vatan için kendilerini feda ettiklerini kaydeden Prof. Dr. Gür, Kurtuluş Savaşı ile yeni bir Cumhuriyet kurulduğunu belirtti. Prof. Dr. Gür konuşmasının devamında, "Gün geldi pes etmediler. Yeniden bu Cumhuriyete kasteden içimizde hainler türedi. Bir taraftan kendisine verilen devlet imkanlarını bir hain için hainin talimatı üzerine devletine ve milletine kurşun yağdıracak şekilde gözü dönmüşler, bir taraftan da milleti için vatansa mevzubahis gerisi teferruattır diyen bir Ömer Halisdemir komutanının verdiği talimat üzerine bir kıvılcım patlatıyor ve böylece 15 Temmuz bir zafere dönüşüyor. Bizim için, millet için zafer ama bu vatan üzerindeki ihanet şebekeleri için ise tamamen bir hezimet oldu. Allah bir daha bize böyle şeyler yaşatmasın. Bunun için içimizdeki hainlerin hangi renkte olsa, hangi din adı altında gelse, hangi ırktan olursa olsun hiç fark etmez, hain haindir ve hainler asla affedilmez. Devletimiz de bu konuda gücünü gösterdi ve inşallah bir daha böyle bir şeyle ağır imtihan edilmeyiz. Ama velev ki, imtihan edilirsek de bilsinler ki geldiklerinde çok daha şiddetli ve çok daha bilinçli bir milletle karşı karşıya kalacaklar. Bu defa tarih sahnesinden silinecekler. O yüzden birlik olduğumuz, kenetlendiğimiz, farklılıklarımızın zenginlik olduğunu bildiğimiz müdettçe asla bu millete boyun eğdiremezler. Tek yumruk olarak inşallah bu millet ilelebet devam edecek" dedi.

Genel Sanat Yönetmenliğini San. Öğr. Elm. Dr. Hakan Tatyüz'ün üstlendiği konser programı GAÜN Öğretim Elemanı Adil Öztekin tarafından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Bölümünün mehteran gösterisi ilgiyle izlenirken, Türk Halk Oyunları Grubunun gösterileri salondan büyük beğeni topladı. Emrah Yazar'ın sunumuyla gerçekleşen, Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı, Hoş Gelişler Ola, Vurun Antepliler gibi Çanakkale Zaferini anlatan halk müziği eserlerinin seslendirildiği konserde, Milli mücadele yılları ve 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye ait hazırlanan mini filmler ve gösterilen fotoğraflar katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleşen konsere, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Savaş Gürsoy, Prof. Dr. Hilmi Bayraktar, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Süleyman Ganidağlı, Doç. Dr. Mehmet Emin Sönmez, Genel Sekreter Doç. Dr. Ayhan Doğan, Genel Sekreter Yardımcısı Burhan Akyılmaz, akademik, idari personelle çok sayıda öğrenci katıldı.

Gaziantep Üniversitesinden Konser

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim