• BIST 89.962
  • Altın 215,240
  • Dolar 5,3882
  • Euro 6,1099
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 14 °C

Gaziantep’te Ortaokul Öğrencilerine Engelsiz Yaşam Parkuru

Gaziantep’te Ortaokul Öğrencilerine Engelsiz Yaşam Parkuru
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) Ofisi tarafından "Engelsiz Yaşam" Projesi çerçevesinde iki okulda engelsiz yaşam parkuru...

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) Ofisi tarafından "Engelsiz Yaşam" Projesi çerçevesinde iki okulda engelsiz yaşam parkuru oluşturuldu.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) Ofisi tarafından "Engelsiz Yaşam" Projesi çerçevesinde Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü ile Engelsiz Yaşam Topluluğu gönüllü öğrencilerin katılımıyla Sarısalkım Ortaokulu ve Sarısalkım İmam Hatip Orta Okulu'nda engelsiz yaşam parkuru oluşturarak, öğrencilere uygulamalı eğitim verdi. Engellilerin yaşamın içerisinde karşı karşıya oldukları sorunlara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte Yüksekokul Mdr. Yrd. ve Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Aykut Direzinci, projenin hem duygusal hem de çevreye duyarlı bir davranış sergilediğini vurguladı.

Pazarlama Programı'nın ve Engelsiz Yaşam Topluluğu'nun bu anlamlı projesinden dolayı mutluluğunu dile getiren Öğr. Gör. Direzinci, ilk engelli parkurunu denedikten sonra yaptığı açıklamada, "Engelli olarak hayatın içerisinde yer almak bu şartlarda gerçekten zormuş. Bu parkuru biz kurduk. Gözüm kapalı bu parkurdan geçmeye çalıştım. Bildiğim bu güzergahta bile gözüm kapalı gitmeye çalışırken zorlandığıma göre engelli kardeşlerimizin gündelik hayatlarında kullandıkları yolların ve kaldırımların karışıklığı daha zor. Engelli kardeşlerimizi anlamak için bizimde mutlaka bu empatiyi kurmamız gerekiyor" dedi.

TDP Ofisi Proje Uzmanı İpek Tezel ise projenin genel amacının toplumda yaşanılan çevrenin engellilere de ait olduğunun unutulmaması ve engellilere karşı örnek olabilecek davranışları toplumsal görev duygusuyla genç kitlelerde oluşturmak olduğunu belirtti. Tezel, öğrencilerin projeye karşı gösterdiği ilginin kendisini daha da heyecanlandırdığını ifade ederek, daha sonra bu parkurun tekrar burada uygulanması gerektiğini söyledi.

Sarısalkım Ortaokulu Müdürü Seydi Demir okullarında yürütülen projeden duyduğu mutluluğu belirterek, öğrenciler ve öğretmenlerin bu proje kapsamında engellilerin hayatlarında yaşamış oldukları sıkıntıları fark etmeleri açısından önemli bir proje olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Gaziantep’te Ortaokul Öğrencilerine Engelsiz Yaşam Parkuru

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim