• BIST 85.310
  • Altın 248,441
  • Dolar 6,0466
  • Euro 6,7481
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C

Gaziantep'te Toplu Nikah Tçreninde 300 Çift Birden ’Evet’ Dedi

Gaziantep'te Toplu Nikah Tçreninde 300 Çift Birden ’Evet’ Dedi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikah töreninde 300 çift birden dünya evine girdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikah töreninde 300 çift birden dünya evine girdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kapalı Spor Salonunda düzenlenen toplu nikah töreninde yaptığı konuşmada, ailenin çok önemli olduğunu, kendisinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevinde bulunduğunu söyledi. Şahin, "Ben de 25 yıllık evli bir kardeşinizim. İki tane evladım var. Evlilik çok büyük bir kaderdir. Aile bizler açısından çok çok önemli. Önce kişi açısından çok önemli. Sevgili Peygamber Efendimizin çok büyük sünnetlerinden birisidir. Evlilik, gençleri birçok kötü alışkanlıklardan geri tutuyor. Koruyucu ve kollayıcı görevinde bulunuyor. Evlilik, toplumun temel taşını oluşturuyor" dedi.

"DİNİ NİKAHLARI OLAN KARDEŞLERİMİZİN DE RESMİ NİKAHLARINI KIYIYORUZ

Aile değerlerinin çok önemli olduğunu anımsatan Şahin, "Nikah en çok kadını koruyor. Her yönden koruyor. Hukuki olarak da koruyor. Bizim asla resmi nikah olmayan evliliklere müsaade etmemiz mümkün değildir. Bir kadın ve anne olarak, bir belediye başkanı olarak bununla ilgili bazı tedbirler almamız gerekiyor. Bugün burada daha önceden dini nikahları olan kardeşlerimizin de resmi nikahlarını kıyıyoruz. Bu da bu bakımdan çok önemli. Biz halkımız ile iç içeyiz. Onların sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz. Gücümüz nezdinde yardımcı oluyoruz" diye konuştu.

"TÜRKMEN ARKADAŞIMIZ VESİLESİYLE TANIŞMIŞTIK"

Törende 83 yaşında beşinci evliliğini yapan Mehmet Cihan Sönmez ise, eşi Nazire'nin Suriyeli olduğunu belirterek, "Şuanda çok mutluyum. Beş evlilik yapmıştım, en son eşim vefat etmişti. Suriyeli eşim ile burada tanıştık. Bir Türkmen arkadaşımız vesilesiyle tanışmıştık. Türkiye'de çok aradık bulamadık, Suriyeli kısmet oldu, evlendik" dedi.

Konuşmaların ardından Şahin, nikah memurları ve davetlilerin önünde önce gelin sonra da damat adaylarına birbirlerini eş olarak kabul edip etmediklerini sordu. Gelin ve damatların hep bir ağızdan "Evet" yanıtını vermelerinin ardından nikah memurları resmi işlemleri gerçekleştirdi.

ÇİFTLERE BEYAZ EŞYA HEDİYE EDİLDİ

Nikah defterlerinin imzalanmasının ardından çiftler, yakınlarıyla birlikte eğlendi. Büyükşehir Belediyesince gelinlik ve damatlıkların hediye edildiği çiftlere, ayrıca istedikleri bir beyaz eşya da hediye edildi. Sunuculuğunu Uğur Arslan'ın yaptığı toplu nikah törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim