Gece uyumadan 5 adet ceviz yerseniz bakın 1 ay sonra ne olur

Gece uyumadan 5 adet ceviz yerseniz bakın 1 ay sonra ne olur

Cevizin bilinmeyen bu faydası herkesi şaşırtıyor. Yapmanız gereken bu kadar basit günde 5 adet ceviz yiyip beklemek! Sonrasında olanlara şaşıracaksınız

Ceviz yeryüzündeki en faydalı kuruyemişlerden. Peki bu harika kuruyemişin faydalarını daha önce duydunuz mu?

Böreklerimizi keklerimizi süsleyen cevizi sade olarak tüketmek daha faydalı. Uzmanlara göre ara öğün olarak yenilen bu yiyecek yağ asidi bakımından zengin olduğu için deforme olmuş sinir hücrelerini onarmaya yardımcı olmaktadır.

Ayrıca damarların temizlenmesini sağlayan ceviz kalp sağlığımız içinde oldukça faydalıdır. 

Lif Sindirim düzenlemede en etkili maddelerden biri olan ceviz özellikle mide ve bağırsak fonksiyonlarını artırmaya yardımcı olur metabolizma hızını artırır.

Ulusalpost'un haberine göre : Ceviz sindirim sistemini düzenleyen bir yiyecek olduğu için hızlı bir şekilde yağ yakmaya yardımcı olur siz uyurken bile kilo vermenizi sağlar.

Bu yüzden geceleri çekinmeden 5 adet yiyebilirsiniz bu harika kuruyemişten.. 

Omega-3 yağ asiti sayesinde vücudumuzdaki hücrelerin yenilenmesini sağlar mutasyonya uğramaya odaklı hücreleri yeniler onarır ve kanser oluşumuna engel olur.

Prostat kanseri ile meme kanserine karşı etkili bir yiyecek olan ceviz ayrıca cilt sağlığımız içinde faydalıdır.  Yaşlanmayı geciktiren ceviz cildin genç kalmasını sağlar..

5 Adet ceviz yedikten sonra 2 bardak su içip 4 saat beklediğinizde tuvalete çok daha rahat gideceğinizi göreceksiniz. Çünkü ceviz iyi bir toksin atıcıdır..