Gece Uyumadan Önce 1 Bardak Kabak Çekirdeği Yerseniz Eğer...

Gece Uyumadan Önce 1 Bardak Kabak Çekirdeği Yerseniz Eğer...

Kabak çekirdeğinin bu faydası bilinmiyordu... Kabak çekirdeği o problemi yaşayanlara anında deva oluyor! Her gün yenmesi tavsiye edilen kabak çekirdeğinin inanılmaz faydaları... Kabağın faydalarını öğrenenler kuruyemişçiye koşuyorlar

Kabak çekirdeği kuruyemişçilerde, aktarlarda hatta marketlerde bile satılmaktadır. Kabağın içerisinden çıkarak kurutulan ya da kavrulan kabak çekirdeğinin o adar çok faydası bulunmaktadır ki... Ancak kabak çekirdeği tüketmek isteyenlerin çiğ olana yönelmeleri çok daha iyi olacaktır. Çiğ kabak çekirdeğinin lif oranı daha fazla olduğu içi tesiri daha belirgindir.

Uyumadan önce yenirse...

Kabak çekirdeğini gece yatmadan bir saat önce tüketmek ise vücutta inanılmaz etkilere yol açmaktadır. Gece özellikle uyku problemi yaşayanlar için etkili bir uyku ilacı olan kabak çekirdeği, bir yandan da biz uyurken yenilenmiş olan hücrelerin işlevlerini iki katı arttırır. 

Kansızlığa iyi geliyor

Kabak çekirdeği sadece uykusuzluk çekenlere değil, kansızlıktan yana problemler yaşayanlara da iyi gelmektedir. Bol demir bulunduran kabak çekirdeğini her gün düzenli tüketirseniz kansızlık probleminize yarar sağlayabilirsiniz. Ancak aynı zamanda c vitamini alarak demirin emilimini kolaylaştırmayı unutmayın.

Kanseri önlüyor

Vücudun belki de en fazla ihtiyaç duyduğu bir özelliğe sahip olan kabak çekirdeğini düzenli tüketmek pek çok hastalığı önlemektedir. Çünkü kabak çekirdeği iltihabı kurutan bir etki göstermektedir. Bu nedenle bazı kanser türlerini önlediği bilinen kabak çekirdeği bir yandan da cilt problemlerine iyi gelmektedir.

Cildinde sivilcelenme sorunu yaşayanlara önerilen kabak çekirdeğinin oranı çok önemlidir. Çünkü kabak çekirdeğinde çok fazla yağ bulunmaktadır. Bu nedenle işler tercine dönebilir.

Düzenli ve az oranda tüketilirse...

Kilo problemi yaşayanlar için de kabak çekirdeği olumlu bir etki yapmaktadır. Yine az bir miktarda tüketilmesi gereken kabak çekirdeği kişiye uzun süre tokluk hissi vermektedir.

İdrar yollarında oluşabilecek herhangi bir iltihaplanma problemi için de çok etkili olan kabak çekirdeği, kemikleri de güçlendirmektedir. Kan şekerini de dengeleyen kabak çekirdeği, yüksek kolesterolü olanlar ve şeker hastaları için de faydalıdır. Ancak yine kontrollü bir şekilde tüketilirse bu faydaları göstermektedir.