Gece Uyumadan Önce Bunu Mutlaka Uygulamalısınız! Kanalizasyona Karşı Tuzlu Karışım

Tıkanmış küvetler hepimiz için daima sorun teşkil etmiştir. Tıkanmış küvetler nedeniyle sıcak bir duş dahi alınamıyor. Mutfak lavabosunun tıkanması da oldukça sinir bozucu bir hal alabiliyor.

Gece Uyumadan Önce Bunu Mutlaka Uygulamalısınız! Kanalizasyona Karşı Tuzlu Karışım
Yayınlanma Tarihi : 26 Kasım 2020 23:40

 Bu durumları kuşkusuz birçoğumuz yaşamışızdır. Ancak bu sorunla karşılaştığınızda artık baş edebileceğiniz bir yöntem var.

Mutfak ve banyo gibi gider borularınızın daima tıkanması durumunda, iyi çalışmasına yardımcı olmak için tuz karışımlı yöntemi denemeniz işe yarayacaktır. İşte o tuz yöntemi;

Yarım su bardağı kadar karbonat, tuz, sirke ve en önemlisi yarım litre kaynar su. Yatmadan hemen önce yaparsanız, ona tıkanmış olan bölgeyi açması için uzun zamanlar verirseniz daha etkili olacağından emin olabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için şunları yapabilirsiniz; Tuzu ve karbonatı tıkalı olan giderin içerisine boşaltın. Üzerine sirkeyi ekleyin ve karışımın 1 dakika kadar köpürmesine izin verin. Ardından o bölgeyi en az 3 litre kaynar su ile yıkayın.

Bu Karışım Yağların Parçalanmasını Sağlıyor

Tuz asidik yapısından dolayı böyle durumlarda tam bir çözüm yöntemi olacaktır. Tuz, normal yağların ve emülsiyon haline gelen yağların parçalanması için oldukça etkili bir yöntemdir. Böylece sirke ve sıcak su yardımı ile borulardan akıp gidecektir.

Herkes için oldukça sıkıntılı ve sinir bozucu olan bu durumlardan tuz ile kurtulmak işte bu kadar kolay. Yapmanız gerekenler aslında basit. Malzemelere ve uygulanış yöntemine dikkat etmeniz gerekli. Uzun süreli yapılan işlemde daha başarılı olunacağı da söylenmeli.

Gece yapılan durumlarda, sabaha kadar herhangi bir temas olmayacağı için tuz ve sirke gibi diğer ürünler, gider borunuzda kalıp ve gideri meşgul eden pisliklerin giderden atılması için daha fazla etkili olacaktır.