Geleceğin Maskesi Tanıtıldı, Herkes Şaka Sandı! Bakın Ne Özellikleri Var!

Geleceğin Maskesi Tanıtıldı, Herkes Şaka Sandı! Bakın Ne Özellikleri Var!

Geleceğin maskesi tanıtıldı ancak herkes şaka zannetti. Maske tartışmalarına ise bir yenisi daha eklendi. Yeni tanıtıma çıkan maskenin bakın nasıl özellikleri var? Peki ne zaman satışa çıkacak?

Geleceğin maskesi olarak tanıtıldı, herkes şaka zannetti. Oyun şirketi dünyanın en akıllı maskesini geliştirdiğini duyurdu, tasarım harikası ürün şimdilik konsept olarak tanıtıldı. 

Dünyanın en akıllı maskesi...

Daha önce LG'nin de benzer bir maskesi tanıtılmıştı ancak Razer şirketinin geliştirerek tanıtımını yaptığı akıllı maskenin çok daha farklı özellikleri bulunuyor. Akıllı maskeler, pandeminin gidişatı doğrultusunda hayatımıza girecek gibi görünüyor. Hem normal maskelerin yarattığı çevre kirliliği hem de sınırlı koruyuculukları nedeniyle bazı şirketler, maskelerin akıllı versiyonlarının geliştirmesi yönünde büyük yatırımlar yapıyor. Razer da akıllı maskesini bu doğrultuda tanıttı. 

İletişimi kolaylaştıracak...

Oyun ekipmanları üreten şirket bu sefer de N95 tipi akıllı bir maske üretti. Proje kapsamında geliştirilen maskenin ilk bakışta dikkat çeken iki özelliği bulunuyor. Birincisi, samla kaplı ve ağız kısmını gösteren yüzeyi. Bu sayede kişinin ağız hareketlerinin görünebileceği ve karşısındaki kişi ile daha rahat iletişim kurabileceği hedeflenmiş.

Pandemi döneminin ilk zamanlarında da ABD'de kasiyerlik yapan bir Tük kadın, işitme engelli müşterileri ile iletişim kurabilmek için şeffaf bir maske tasarlamıştı. 

İkinci göze çarpan özellik ise mikrofonlar. Maskenin sağ ve solunda bulunan hoparlörler sayesinde maskenin engellediği ses, mikrofon ve hoparlörler yardımı ile karşı tarafa daha iyi iletilebilecek. 

Şarj edilebilecek

Bakteri ve virüsleri şarj olma esnasında yayılan UV ışınları ile öldürebilen maske, aynı zamanda silikon başlığa sahip. Bu sayede yüze ve buruna tam oturacak olan maske, gözlük takanların da cam buğulanma sorununu çözecek gibi duruyor.

Youtube izleyicileri inanmadı

Öte yandan video tanıtım filmini youtube platformuna yükleyen şirkete kullanıcılar inanamadı. "1 Nisan'a daha çok var" diyen kullanıcılar maskenin gerçekliğine inanmadıklarını bildirdi. Hatta işi dalgaya vuran kullanıcılar, maskenin hoparlör ve mikrofonuna ses değiştirme özelliği eklenmesini talep etti.