• BIST 102.715
  • Altın 224,296
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 7 °C

Genç Nida Kur’an’ı Kerim’i Güzel Okuma Ve Hafızlık Yarışması Düzenlendi

Genç Nida Kur’an’ı Kerim’i Güzel Okuma Ve Hafızlık Yarışması Düzenlendi
Zonguldak İli genelindeki İmam Hatip Liseleri arasında Genç Nida Kızlar Arası Kuran-ı Kerim Okuma ve Hafızlık Yarışması gerçekleştirildi.

Zonguldak İli genelindeki İmam Hatip Liseleri arasında Genç Nida Kızlar Arası Kuran-ı Kerim Okuma ve Hafızlık Yarışması gerçekleştirildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün mesleki yarışmalar kapsamında bu yıl üçüncü düzenlenen "Genç Nida" Kız Öğrenciler Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği desteğiyle gerçekleştirildi. Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen Genç Nida Kızlar Arası Kuran-ı Kerim Okuma Yarışmasına il genelindeki 7 okuldan iki kategoride 10 okul birincisi öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adnan Karakurluk, yarışmanın Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip okullarında okuyan öğrencilerin mesleki yeterliliklerini artırmak, özgüven duygusunu geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Bugün bu yarışmada kaybeden olmayacak. Kur'an'la kaybedilmez kazanılır, Kur'an-ı Kerimi okumak sevap, dinlemek sevap, uygulamak sevap. Yani her yönüyle sevap dolu bir faaliyet. Çünkü Kuran-ı Kerim doğruyu, iyiliği ve güzelliği arayanlar için kurtuluş vesilesi. Üstad Sezai Karakoç'un örneklemesi ile ifade etmek gerekirse kutsal kitabımız yolumuzu aydınlatan bir ışıktır. Öğrencilerimiz bugün yarışmada en güzel sözleri söyleyecek. Jürimiz de değerlendirecek. Her biri kendi okullarında birinci olarak bu gün buraya gelen yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum. Onların hepsi birincidir. Hepsi bir incidir. Kendilerini yetiştirip bu konuda emek harcadıkları için öğrencilerimiz ve onları yetiştiren değerli hocalarımız için Allah katında alacakları mükafat, kazanacakları en büyük en kıymetli ödül olacaktır. Yüce kelamı ezbere okumak ve daha güzel okumak için bir araya gelmiş gençlerimizin heyecanına ortak olmak amacıyla buradaki manevi sofradan istifade etmek üzere uzaktan ve yakından gelip katılımlarından ötürü bütün misafirlerimize, emeği geçen okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimize, yarışmamıza maddi ve manevi katkılarından dolayı Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneğimize, İmam Hatip derneğimize, ikramımızdaki desteklerinden ötürü kardeş okulumuz Merkez AİHL Okul müdürlüğümüz ve pansiyon çalışanlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum."

Başkanlığını BEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yasemin Holoğlu'nun yaptığı jürinin değerlendirmesi sonucunda Hafızlık kategorisinde Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aleyna USLU birinci olurken, Kur'an'ı Güzel Okuma kategorisinde ise Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesinden Sümeyye Kazancı birinci oldu. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere plaket ve ödül verilirken tüm öğrencilere katılım belgeleri ile çeşitli hediyeler takdim edildi.

Genç Nida Kur’an’ı Kerim’i Güzel Okuma Ve Hafızlık Yarışması Düzenlendi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim