• BIST 101.742
  • Altın 228,421
  • Dolar 5,2893
  • Euro 5,9968
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 7 °C

‘Gençlik Söyleşilerine’ Mustafa Kabakcı Konuk Oldu

‘Gençlik Söyleşilerine’ Mustafa Kabakcı Konuk Oldu
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği "Gençlik Söyleşilerine" 26. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı konuk oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği "Gençlik Söyleşilerine" 26. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı konuk oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin her hafta Camlı Köşk'te gerçekleştirdiği "Gençlik Söyleşilerine" 26. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı konuk oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in de katıldığı programda gençlerle tecrübelerini paylaşan Kabakcı, günümüzde gençlerin yaşadığı durumu "Cennet Kuşu" hikayesi ile özetledi. İletişim çağında herkesin dünyada ne varsa haberi olduğunu kaydeden Kabakcı, "Fakat maalesef dünyanın iletişim kanallarına hakim olanlar bize her şeyi tanımlıyorlar. Ne yiyeceğiz, ne giyeceğiz, nereye gideceğiz tanımlıyorlar. Ama bu tanımlama bize mutluluk getirmiyor. Kendine ait hikayesi olmayanlar yeni tanımlamadan dolayı yorgunlar. Hiçbir emeği olmayan, bütün nimetlere gark olduğunuz, lüks içinde olduğumuz ama emek sarf etmediğimiz bir dünya tanımlanıyor. Siz o dünyanın hayali ve ona ulaşamamanın getirdiği yorgunluğu taşıyorsunuz. Gençlere bakıyorum herkes yorgun. Kimsenin tadı yok, elinde olandan memnun değil" dedi.

İnsanların birbirine olan muhabbetini artırmasını isteyen Kabakcı, şöyle devam etti: "Biz hepimiz Hazreti Adem'in çocuklarıyız. Birbirimize emanetiz. Ahlaklı olacağız. Ahlak vaat etmeyeceğiz, kendimiz ahlaklı olacağız, her sözümüzün arkasında duracağız, üreteceğiz ve çalışacağız."

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Cumartesi günleri Konya'da söyleyecek sözü olanların mektep görevi görecek faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirterek, Camlı Köşk'te Gençlik Söyleşilerine katıldığı için Mustafa Kabakcı'ya teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programın ardından 26. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı ile birlikte vatandaşlarla sohbet ederek çocuklarla yakından ilgilendi.

‘Gençlik Söyleşilerine’ Mustafa Kabakcı Konuk Oldu

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim