Genel Sekreter Öz Sağlık Tesisleri Verimlilik Karne Puanlarını Değerlendirdi

Genel Sekreter Öz Sağlık Tesisleri Verimlilik Karne Puanlarını Değerlendirdi

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yayınlanan 2016 yılı genel sekreterlik...

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yayınlanan 2016 yılı genel sekreterlik ve sağlık tesisleri verimlilik karne puanlarını değerlendirdi.

Değerlendirmelerde bulunan Genel Sekreter Erdoğan Öz, "Değerlendirme ve denetleme neticesinde, Besni, Gölbaşı, Çelikhan Devlet Hastanelerimiz başarı puanlarını yükselterek "C" grubundan "B" grubuna, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz "B" grubundan "A" grubuna yükselmiş, diğer tesislerimiz ise "B" grubu olup, başarı puanlarında ciddi bir artış oldu. Genel sekreterliğe bağlı tüm tesislerde hasta ve çalışan memnuniyeti ön planda tutularak, sunulan hizmetlerin planlı, sürekli ve kaliteli bir şekilde en üst düzeye çıkarılması amaçlanmakta. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, acil servis, ameliyathane ve doğum, yataklı servis hizmetlerinde, Kahta Devlet Hastanesi ameliyathane ve doğum, yoğun bakım hizmetlerinde, Besni Devlet Hastanesi ameliyathane, doğum ve ağız-diş sağlığı hizmetlerinde, Gölbaşı Devlet Hastanesi yoğun bakım, laboratuvar, görüntüleme ve ağız, diş sağlığı hizmetlerinde, Çelikhan Devlet Hastanesi acil servis, poliklinik, yataklı servis hizmetlerinde kalitelerini arttırarak puanlarını yükseltti. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin SKS'de Türkiye'deki en yüksek puan alan hastanelerden birisi olmasını müteakip Kahta Devlet Hastanesi Verimlilik Yerinde Değerlendirme boyutunda kendi rol grubu hastaneler içerisinde aldığı puanla Türkiye'deki en iyi hastaneler arasında yer aldı. Tüm konularda desteklerini bir an olsun bizlerden esirgemeyen Valimiz Sayın Abdullah Erin'e, Meclis Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın başta olmak üzere tüm milletvekillerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımı iletiyorum" dedi.

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.