Genital Bölgeye Ağda Yapmayın Bakın Ağda Yapıldığında Ne Oluyor

Pek bilinmeyen bir detaydan bahsedeceğiz bugün sizlere. Genital bölgeye neden ağda yapılmaz?

Genital Bölgeye Ağda Yapmayın Bakın Ağda Yapıldığında Ne Oluyor
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2021 19:13

Temizlik her şeyden önce gelir. Ancak yapılan bazı hatalar temizlik yapayım derken sizi sağlığınızdan edebilir. Temizlik dediysek ev temizliği değil vücut temizliğinden söz etmekteyiz..

Herkesi ilgilendiren önemli bir bilgilendirmemiz var. Genital bölgeye hemen hemen herkes ağda yapar.

Ancak bu işlem oldukça zararlı. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde genital bölgeye neden ağda yapılmaması konusunda bir bilgilendirme yapıldı.

Buna göre kesinlikle genital bölgeye ağda yapılmaması gerçeği ortaya çıkıyor! Peki Genital bölgeye neden ağda yapılmamalı?

İşte Genital bölgeye ağda yapılmamasına ilişkin 7 önemli neden

Enfeksiyon Riskini Ortadan Kaldırır 

Genital bölgenizde enfeksiyon oluşması başınıza gelebilecek en kötü şey olabilir. Genital bölgeye uygulayacağınız ağdadan enfeksiyon kapma riskiniz olduça yüksek.

Genital bölgenizde oluşan tüyler o bölgenin nemlenmesine katkı sağlar. Bölgedeki tüyler olmadan nemlenme neredeyse mümkün değil. Sürekli aynı havluyu kullanmanızda enfeksiyon kapmanıza neden olabilir.

Independent'a konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Vanessa Mackay, genital bölgede oluşan kıl ve tüylerin, nemlenme sağladığını ve enfeksiyon kapma riskini önlediğini açıkça ifade etmiştir.

Hassasiyet Artar

Nasıl saçınızdan bir tel kopsa bile canınız yanıyor, aynı şey genital bölge için de geçerli. Genital bölgedeki tüylerin kökleri de aynı saç köklerinde olduğu gibi aşırı derecede hassastır.

Daha Az Terlemenizi Sağlar

Genital bölgede oluşan terleme oranı en az koltuk altınızda oluşan terleme oranıyla aynıdır.

Genital bölgenizdeki tüyler daha az terlemenizi sağlar. Bunun sebebi kıl ve tüy köklerinin teri emmesidir.

Tahriş Ortadan Kalkar

Genital bölge en kolay tahriş olabilen bölgedir.

Eğer genital bölgenizdeki tüylerden kurtulmak için ağda yapıyorsanız hemen kızardığını gözlemlersiniz. Bunun sebebi henüz çıkmamış tüylerin dahi köklerinin alınmasıdır. Genital bölgenize ağda yapmazsanız oluşabilecek tahrişin önüne geçmiş olursunuz.

Vücut Isınız Dengeye Girer

Erkeklerin testislerini sıcak tutan şey o bölgede çıkan kıllardır. Kadınlarında aynı şekilde genital bölgesinin sıcak kalmasını sağlayan şey o bölgede oluşan tüylerdir.

Daha Çok Dikkat Çekmenizi Sağlar

Belki inanmayacaksınız ama genital bölgenizde oluşan tüylerin miktarı ne kadar çok ise vücudunuz o kadar feromon salgılar.

Feromonun etkisi parfüm kadar etkili ve güçlüdür.

Cinsel Yolla Bulaşabilecek Hastalıkları Engeller

Birleşik Devletler Ulusal Tıp Kütüphanesi’nin araştırmasına göre, genital bölgesine ağda yapan kadınların, ağda yapamayan kadınlara oranla cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskinin daha çok olduğunu ortaya çıkmıştır.

Ağda sonrası kıl ve tüylerin köklerinde boşluklar meydana gelir. Oluşan bu boşluklara bakteriler kolaylıkla yerleşir ve hastalık kapma riskiniz bir hayli artar.

İlgili Haberler