Gitmediği Doktor Kalmadı Ama Çareyi 1 kaşık Elma Sirkesiyle Buldu ve iyileşti..

Gitmediği Doktor Kalmadı Ama Çareyi 1 kaşık Elma Sirkesiyle Buldu ve iyileşti..

Elma Sirkesinin Sayısız faydalarından bahsedeceğiz. Asırlardır kullanılan bu mucize sirke bakınız ne gibi mucizelere sahip

Elma Sirkesi sofralarımızın vazgeçilmezi olması gereken bir mucizedir. Çünkü bu mucize sirke bin bir derde deva özelliklere sahip. Üstelik Elma sirkesi antiseptik özelliği ile hem mutfakta hem de kişisel bakımda kullanılır. 

İster Cildinize Sürerek güzelleşmesini sağlayın ister şampuanıza bir miktar ekleyerek saçlarınızın parlamasını ve bitten kurtulmasını sağlayın.

Mide Dostu olan elma sirkesi aynı zamanda da Diş temizliğinde gargara olarak kullanılabilir. Ağız kokusunu yok eden elma sirkesi aynı zamanda bağırsak hareketlerini de düzenlemeye yardımcı olur.

Ulusal Post olarak sizlere Elma Sirkesinin sağlık açısından başlıca kullanabileceğiniz alanlarını araştırdık ve sıraladık. Sizlerde bu mucizeyi arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesinin mucizelerinden söz etmeden önce şu noktaya dikkat çekmeliyiz: Elma Sirkesini Marketlerden satın almak yerine doğal olanını tercih edin ve mümkünse evde kendiniz yapmaya çalışın:

VARİS PROBLEMİNE ELMA SİRKESİ

Varis, eninde sonunda tüm kadınları etkileyen can sıkıcı bir durumdur. Bir miktar pamuğa sirke damlatın ve yatmadan önce varisli bölgeye uygulayın. Bu sayede tüm gün üzerine yük binen bacaklarımız dinlenecektir.

AYAK KOKUSUNA ELMA SİRKESİ

 Ayaklarınızın yumuşamasını ve kötü kokulardan arınmasını istiyorsanız ayaklarınızı yıkadığınız suya bir miktar sirke dökün ve 15 dakika bekletin.

AĞIZ KOKUSUNA ELMA SİRKESİ

Bir kaşık sirke ve yarım bardak suyu karıştırıp gargara olarak kullanabilirsiniz. Kötü nefese neden olan bakterilere karşı etkili olacaktır.

GEREKSİZ KİMYASALLARA SON! KOLTUK ALTINIZA ELMA SİRKESİ

Banyodan sonra koltukaltınıza ufak bir miktar sirke sürerseniz deodorant görevi görecektir. Ayrıca anti bakteriyel özelliği sayesinde kötü kokuyu da engeller.

TONİK YERİNE ELMA SİRKESİ

 Sirke gözenekleri sıkılaştırır ve kirleri temizler. Yüzünüzü temizledikten sonra bir parça pamuğa sirke damlatın ve cildinize tonik gibi uygulayın.

SOLGUN SAÇLARA ELMA SİRKESİ

Şampuan ve diğer ürünler saçlarınızı zamanla soluklaştırır. Şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra bir bardak ılık suya karıştırdığınız elma sirkesini saçlara uygulayın. 2 dakika bekletip durulayın.

SİVİLCE LEKELERİNE ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi ve sade sodayı bir pamuğa damlatıp cildinize sürün ve yarım saat bekleyin inanılmaz şekilde bebek gibi bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.