Gitmediği Doktor Kalmadı fakat o Çareyi 1 kaşık Elma Sirkesiyle Buldu iyileşti..

Gitmediği Doktor Kalmadı fakat o Çareyi 1 kaşık Elma Sirkesiyle Buldu iyileşti..

Doğal Elma Sirkesinin yararlarını herhalde bilmeyen yoktur! Bunları öğrendiğinizde gerçekten çok şaşıracaksınız! İşte Doğal elma sirkesinin faydaları! Mutlaka öğrenmelisiniz...

Elma Sirkesi sadece salatalarımızı süsleyip tat vermiyor. Aynı zamanda birden çok fayda sağlıyor. Elma sirkesiyle gelen mucizeleri öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.

Elma Sirkesinin bilinen en etkili yararlarını sizler için derledik. Bu bilgiler doğrultusunda sizlerde elma sirkesinin faydalarını öğrenebilir bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Elma sirkesi bünyesinde yer alan en önemli bileşenler bir çok konuda fayda sağlıyor. Güzellikten cilt sağlığına hatta temizliğe kadar elma sirkesinin birden çok kullanım alanları var? Peki bunlar neler.. İşte o harika bilgiler

İster Cildinize Sürerek güzelleşmesini sağlayın ister şampuanıza bir miktar ekleyerek saçlarınızın parlamasını ve bitten kurtulmasını sağlayın.

Mide Dostu olan elma sirkesi aynı zamanda da Diş temizliğinde gargara olarak kullanılabilir. Ağız kokusunu yok eden elma sirkesi aynı zamanda bağırsak hareketlerini de düzenlemeye yardımcı olur.

Ulusal Post olarak sizlere Elma Sirkesinin sağlık açısından başlıca kullanabileceğiniz alanlarını araştırdık ve sıraladık. Sizlerde bu mucizeyi arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Elma Sirkesinin mucizelerinden söz etmeden önce şu noktaya dikkat çekmeliyiz: Elma Sirkesini Marketlerden satın almak yerine doğal olanını tercih edin ve mümkünse evde kendiniz yapmaya çalışın:

VARİS PROBLEMİNE ELMA SİRKESİ

Varis, eninde sonunda tüm kadınları etkileyen can sıkıcı bir durumdur. Bir miktar pamuğa sirke damlatın ve yatmadan önce varisli bölgeye uygulayın. Bu sayede tüm gün üzerine yük binen bacaklarımız dinlenecektir.

AYAK KOKUSUNA ELMA SİRKESİ

 Ayaklarınızın yumuşamasını ve kötü kokulardan arınmasını istiyorsanız ayaklarınızı yıkadığınız suya bir miktar sirke dökün ve 15 dakika bekletin.

AĞIZ KOKUSUNA ELMA SİRKESİ

Bir kaşık sirke ve yarım bardak suyu karıştırıp gargara olarak kullanabilirsiniz. Kötü nefese neden olan bakterilere karşı etkili olacaktır.

GEREKSİZ KİMYASALLARA SON! KOLTUK ALTINIZA ELMA SİRKESİ

Banyodan sonra koltukaltınıza ufak bir miktar sirke sürerseniz deodorant görevi görecektir. Ayrıca anti bakteriyel özelliği sayesinde kötü kokuyu da engeller.

TONİK YERİNE ELMA SİRKESİ

 Sirke gözenekleri sıkılaştırır ve kirleri temizler. Yüzünüzü temizledikten sonra bir parça pamuğa sirke damlatın ve cildinize tonik gibi uygulayın.

SOLGUN SAÇLARA ELMA SİRKESİ

Şampuan ve diğer ürünler saçlarınızı zamanla soluklaştırır. Şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra bir bardak ılık suya karıştırdığınız elma sirkesini saçlara uygulayın. 2 dakika bekletip durulayın.

SİVİLCE LEKELERİNE ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi ve sade sodayı bir pamuğa damlatıp cildinize sürün ve yarım saat bekleyin inanılmaz şekilde bebek gibi bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. 

Görüldüğü gibi elma sirkesinin birden çok kullanımı var. Sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmayın Elma Sirkesi doğal bir mucizedir. Sizlere tavsiyemiz evde kendinizin elma sirkenizi yapmanızdır.

Oldukça kolay bir şekilde yapılan elma sirkesini hemen hemen herkes evinde kolaylıkla yapabilir.