• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 11 °C

"Givin Projesi" İle Eğitime Eldekilerle Destek İmkanı

"Givin Projesi" İle Eğitime Eldekilerle Destek İmkanı
Buluşum Platformunda yer alan "Givin Projesi", fazlalık olarak duran eşyaların satış geliriyle eğitim için çalışan STK'lara destek olma imkanı sunuyor

İSTANBUL (AA) - Boyner Grup'un sosyal girişimcileri destekçileriyle buluşturmak için kurduğu Buluşum Platformunda yer alan "Givin Projesi", fazlalık olarak duran eşyaların satış geliriyle eğitim için çalışan STK'lara destek olma imkanı sunuyor.

Boyner Grup'tan yapılan açıklamaya göre, "www.bulusum.biz" adresi üzerinden 25 bin TL destek toplamayı hedefleyen proje, sosyal faydaya katılımı artırmanın yanı sıra STK'lar için yeni ve verimli bir kaynak geliştirme kanalı oluşturmayı amaçlıyor.

E-ticareti kitlesel fonlamayla buluşturan bir pazaryeri olan proje, öncelikle bireylerin fazlalık olarak duran eşyalarını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Koruncuk ve Tohum Otizm Vakfı gibi STK'lar için desteğe dönüştürmelerini sağlayacak.

Kısa sürede duyarlı markaları da platforma dahil edip alışverişin en "iyi" halini sunmayı planlayan platformda, STK'lara yapılan desteklerin hangi amaçlar için kullanıldığını gösterebilmek için gerçekleştirilecek proje bilgileri de yer alıyor.

Birkaç gün önce App Store ve Google Play'de yerini alan Givin'in hedeflediği desteğe ulaşmasıyla, hem tüketicilerin hem de markaların daha verimli ve kolay bir şekilde sosyal fayda yaratabilecekleri yenilikçi platform daha fazla kişiyi harekete geçirebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Givin'in kurucusu Başak Süer, herkesin değerli birçok kaynağa sahip olduğunu, elde duran kaynakları iyi amaçlar için kullanarak harekete geçenlerden oluşan bir "modern kahramanlar topluluğu" yaratmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim