• BIST 97.500
  • Altın 221,379
  • Dolar 5,3468
  • Euro 6,0975
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 11 °C

Gkv’li Minik Yüreklerden Büyük Mesajlar

Gkv’li Minik Yüreklerden Büyük Mesajlar
Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri gerçekleştirdikleri faaliyetle önemli mesajlar...

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri gerçekleştirdikleri faaliyetle önemli mesajlar vererek, büyüklerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında okul öncesi eğitim almakta olan öğrencilerin bir birinden farklı etkinlikleri dikkat çekerken Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde down sendromlu arkadaşlarını da unutmadı. Öğrencilerin sınıf ve okul panosuna yaptığı resimler ve öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları afişler dikkat çekerken ayaklarına giydikleri farklı renkli çoraplar da büyük ilgi gördü. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Okul Müdiresi Gökçen Bulut, "Öğencilerimizin sadece akademik alanda değil, sosyal ve toplumsal konularda da duyarlı birer birey olabilmeleri yönündeki çalışmalarımız bir birinden farklı etkinliklerimizle pekişiyor. Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle öğrencilerimiz sınıflarında ve okul genelinde etkinlikler yaparak büyüklere önemli mesajlar verdi. Down sendromu'nun genetik düzensizlik sonucu insanın 21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom bulunması ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan genetik bir farklılıktır. Down sendromlu çocuk sahibi olan ailelerin öncelikle bunu kabullenmesi ardından da çocukları için neler yapabileceğini planlaması gerekir. Bizler etkinliklerimizle öğrencilerimize bu durumdaki çocukların da toplumun bir parçası olduğunu ve kendilerinden hiçbir farkları olmadığını anlatmaya çalıştık. Down sendromlu çocukların sıradan çocukların yaptığı pek çok şeyi yapabildikleri, ama daha geç yaptıkları unutulmamalıdır. Bu nedenle ona karşı sabırlı olmak hem gelişimi açısından hem de onun topluma kazandırılması açısından önemlidir. Toplumu oluşturan diğer bireylerinde bu anlamda bu tür çocuklarımızı yalnız bırakmaması ve onların yaşamlarını kolaylaştırmaları için gerekli her türlü destekten kaçınmamaları önemlidir. Bu çocuklar da toplumun birer parçası ve önemli birer bireyidir" dedi.

Gkv’li Minik Yüreklerden Büyük Mesajlar

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim