Göbeğinizdeki Yağlardan 2 Dakikada Kurtaran Yöntem! Masaj gibi ancak...

Göbeğinizdeki Yağlardan 2 Dakikada Kurtaran Yöntem! Masaj gibi ancak...

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak çok zor. Gün içerisinde bu bölgeyi hareket ettiremememiz nedeniyle yağlar da bu kısımda toplanıyor ve eritmesi için şekilden şekle girmek gerekiyor. Ancak göbek eritmek için çok kolay olan bu taktik sadece iki dakika

Göbek yağları kolay kolay erimez. Hatta tümden kilo verseniz de göbeğinizde hala birikmiş bir yağ kitlesi görebilirsiniz. Aslında göbekte biriken yağların çok fazla nedeni olabilir fakat en yaygın sebep bu bölgenin çok fazla hareket ettirilmemesidir. 

Bu nedenle bazı egzersizlerin yanında kürler ve yağ yakıcı içecekler önerilse bile aslında sadece iki dakika süren bu yöntemle karın bölgesindeki yağlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Tabi ki bu yöntemin yanında hayat tarzınıza da dikkat etmeniz gerekiyor.

Ne işe yarıyor?

Uygulamak için ise günde iki kez yere yatmanız gerekecek. Hiçbir ekipman gerektirmeyen bu uygulamayı gündüz yemek yemeden önce aç karnına iki dakika ve akşam yatmadan önce iki dakika uygulamak gerekiyor. Bu uygulama sayesinde karın bölgesindeki kan akışı hızlanıyor, yağlar harekete geçiyor ve metabolizma hızlanıyor. 

Hızlanan metabolizma bir yandan da kilo vermeye yardımcı olacağı için diyet yaparken denemenin hiçbir zararı olmak. Zararlı olabileceği bazı durumlar da yok değildir. İlk adımda yemek yedikten hemen sonra yapmamak gerekiyor. Hem midenizdeki yemekler ağzınıza gelecek hem de midenize kramp girecektir.

Kimler yapmamalı?

Eğer idrar kesenizde, safra kesenizde ya da böbreklerinizden birinde taş varsa egzersizi yapmayın. Hipertansiyonu olanlara da tavsiye edilmeyen egzersizi hamileler de denememeli... Bağırsak ve midesinde yara olanlara da kötü gelen bu egzersizi idrar kesesi, rahim, yumurtalık veya fallop tüplerinde iltihap bulunanlar yapmamalıdır. Ayrıca kasık fıtığı bulunanlar da egzersizden uzak durmalıdır.

Nasıl yapılıyor?

Gelelim egzersizin nasıl yapıldığına. Böyle egzersizi öpüp başa koymak gerekiyor çünkü aslında hiçbir şey yapmış olamayacaksınız. Ne bir yorma ne bir zahmet. Yüz üstü düz bir zemine uzanın, her yer olabilir. Sonrasında bir elinizi göbek deliğinizin üzerine koyun. Avucunuz göbeğinize değsin, sonra yavaş yavaş küçük daireler çizmeye başlayın. İlerledikçe daireleri büyütün ama daire çizme süreniz aynı kalsın, yani büyüttükçe hızlanın. Isıyı iyice hissedin, bu ısı sayesinde metabolizmanız ve kan akışınız hızlanacak. Biraz yanma hissi oluştursa da aslında vücudunuzda çok büyük bir etki bırakacaktır.

İlgili Haberler