Göbek ve yan yağlarınızı yok etmek için bu 3 kuralı öğrenin ve..

Göbek ve yan yağlarınızı yok etmek için bu 3 kuralı öğrenin ve..

Kilo vermek isteyenlerin en çok eritmek istediği kısımlar kuşkusuz göbeği ve yan yağları oluyor. Peki bu yan yağlardan nasıl kurtulabilirsiniz! İşte o 3 kural

Sağlıklı Beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Doğru beslenme ve doğru spor yöntemiyle bir çok kişinin kilo verdiğine şahit olan haberler gördük.

Genelde Kilo vermek isteyenler en çok göbek bölgesinden rahatsız olur. Diyet yapıyorum ama bir türlü göbeğim erimiyor ve yan yağlarım gitmiyor diyenlerin sayısı çoktur.

Aslında gerçek adı bu bölgenin simittir :)

İşte o simitten kurtulmak imkansız değil. İlk olarak dengeli besleneceksiniz. Kaliteli ve sağlıklı. Bakın gereğinden fazla yemek zorunda değilsiniz.

Dengeli bir uyku uyuyacaksınız. Ve düzenli olarak spor yapacaksınız. Salona gidin demiyoruz. En azından günde 1 saat yürümeye çalışın..

Ve bu vereceğimiz 3 kuralı mutlaka uygulayın. İşte göbek yağlarından kurtaran o yöntemler

Lifli beslenme:

Beslenmenize ve tartıda görünen kiloya objektif bir gözle bakın. Önden çıkıntı yapan göbeğinizin sebebi yağ değil, sindirim sisteminize dolan hava olabilir. Günde 25 ila 30 gram kadar lif tüketmek gerekir. Siz yeterince lifli gıda yemiyorsanız, yaşadığınız kabızlık şişkinliğe yol açabilir. Ayrıca aşırı lifli gıda tüketmek ya da brokoli, elma, fasulye gibi gaz yapan yiyeceklerden yemek, göbeğinizin çıkmasına yol açabilir. Beslenme uzmanları yaban mersini tüketmeyi öneriyor. Göbek yağlarını erittiği ispatlanmış olan bu meyveyi yoğurdunuza, salatanıza dahil edebilirsiniz.

İnterval antrenman:
Çalışmalar, kardiyo çalışmasına interval (aralıklı) egzersizi dahil etmenin göbek yağlarını eritmede etkili olduğunu gösteriyor. Koşu, bisiklete binme ya da yüzme sporlarından hangisini seçiyorsanız, egzersiz esnasında 10 ila 60 saniye kadar hızlanma, tempolu ve tırmanma şeklinde interval egzersiz karışımı yapın. uygulayabilirsiniz.


Kuvvet egzersizi:

Basit mekik egzersizi karın kaslarınızı sıkılaştırmada etkilidir ancak sadece karın kaslarını hedefler. Şınav çeşitleri, topla yapacağınız core (çekirdek) egzersizleri gibi tüm beden egzersizlerini birleştirin.
 

İlgili Haberler