Göbek Yağı Ölüme Kadar Götürüyor! Uzmanından Uyarı Geldi, Göbek Yağı Meğer...

Göbek Yağı Ölüme Kadar Götürüyor! Uzmanından Uyarı Geldi, Göbek Yağı Meğer...

Göbekte oluşan yağlar bakın ne kadar zararlı. Uzmandan uyarı geldi, mutlaka kilo verin! Göbek yağlarının bu hastalığa yol açtığını duyunca şok olacaksınız. Göbek bölgenizde fazla yağlanma mevcutsa hiç durmayın ve...

Koronavirüs nedeniyle sağlığımıza dikkat ederek bağışıklığımızı güçlü tutmaya çalışıyoruz fakat başka hastalıklara karşı önlemlerimizi alıyor muyuz?

Özellikle karantina nedeniyle hareket kısıtlaması hayatımızı olumsuz etkiledi. Eskiden en azından hafta sonlarında dışarıya çıkıp yürüyüş yapma, bir yerlere gitme gibi bahanelerle adım atıyorduk. Şimdi ise evde oturup hem temiz hava alamama hem de hareket edememe gibi durumlardan dolayı strese, bunalıma giriyoruz.

Bunun en kötü etkilerinden biri de fastfood'a düşme. Evde eğer bir de tek başınızaysanız mutlaka bir şeyleri yapmaktan imtina edeceksinizdir. Tembellik ile birlikte artık hızlıca eve yemek getiren uygulamalar da iyice kötü beslenmeye sebep oluyor.

Türk kası deyip sevimli göstermeyin

Bunun sonucunda da kocaman bir göbekle baş başa kalıyoruz. Göbek yağları "Türk Kası" gibi sevimli benzetmelerle sempatikleştirilse bile aslında o kadar zararlı ki. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bilal Boztosun özellikle bel çevresindeki yağlarla alakalı olarak korkutan gerçeği açıkladı...

Prof. Dr. Boztosun, bel çevresindeki yağların kalp hastalıklarına yol açtığını dile getirdi. Prof. Dr. Boztosun'un aktardığı bilgilere göre, göbek çevresinde toplanmış olan yağlar, kalp hastalıkları riskini arttırmakla kalmıyor, sek tansiyon, yüksek kolesterol ve tip 2 diyabet gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarıyor.

Vücut Kitle Endeksinizi Öğrenin

Bu nedenle Prof. Dr. Bilal Boztosun, mutlaka kilo verilmesi gerektiğini ve bel incelten diyetler yapılmasını tavsiye etti. Aşırı kilo da bu hastalılara neden olacağı için Prof. Dr. Bilal Boztosun, kişilerin vücut kitle endeksi testini yaptırmaları gerektiğini dile getirdi. Vücut kitle endeksi ise boy ve kilo bilgileri ile yapılan bir hesaplama işlemidir. Bu işlem sonucunda karşınıza 25 ya da daha yüksek olan bir BMI oranı aşırı kilolu kabul edildiği için risk altında olabilirsiniz.